Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Zrychlete svůj metabolismus na maximum!

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Chcete zhubnout, pak zapomeňte na nejrůznější zázračné přípravky, rychlé hubnoucí metody, diety či zázračné přístroje. Od jakživa platí pravidlo, že hubnutí je spojeno s rychlým metabolismem. Pokud tedy chcete zhubnout, je zapotřebí metabolismus co nejvíce nakopnout a říct tělu ať spaluje tělesné tuky. Pojďme se podívat jak na to.

Svaly a metabolismus

Svalstvo a metabolismus spolu velice úzce souvisí. Právě svalstvo a jeho růst totiž dokáže podpořit spalování vašeho těla a tím podpořit vaše hubnutí. Proto mnoho lidí chodí do posilovny ne, aby byli svalnatí a velicí, ale především aby svému tělu ukázali, že je schopné i vyšší fyzické zátěže a tím urychlili spalování tuků. K tomu abychom růst svalstva podpořili, musíme přijímat především potraviny s vysokým obsahem bílkovin, ale také železa a vápníku. Dostatečně velká svalová hmota pak navyšuje spotřebu kcal za den o 50 až 100 a to v přepočtu na jeden kilogram. To znamená, že svalnatí lidé spalují, i když nic nedělají, a to je velice příjemné. Svalová hmota je energeticky velice náročná a v přírodě si jí mohou dovolit pouze tvorové, které mají přístup k dostatečně bohaté potravě.

Změňte stravovací návyky

Při snaze zhubnout je také velice důležité uvědomit si to, jak se vlastně stravujete. Je zapotřebí jíst alespoň pětkrát až šestkrát za den a to malé porce. Tělo si tak zvykne na pravidelný příjem a nebude mít potřebu ukládat si tukové zásoby na horší časy, protože vy jej naučíte, že ty prostě nepřijdou. Zároveň jezte vyvážené porce s dostatečným množstvím živin ve správném poměru. Porce by měla obsahovat dostatečné množství zeleniny, bílkovin a složitých sacharidů. Nezapomeňte také na pravidelný pitný režim, který by měl zahrnovat 4 litry vody denně. Vyvarujte se slazených limonád a přejděte na čistou vodu, popřípadě čaje.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*