Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Žonglování

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Pod pojmem žonglování si většina lidí představí cirkusové či varietní vystoupení, kdy žonglér žongluje s nejrůznějšími předměty. Žonglování je starou dovedností, známou již ve starém Egyptě, o čemž svědčí dochované nástěnné malby zobrazující postavy žonglující s míčky. I dnes si mnozí lidé zkoušejí svou šikovnost, koordinaci pohybů, soustředění i prostorovou orientaci žonglováním.

IMG_6251Kromě těchto vlastností má ovšem žonglování i blahodárné účinky na zlepšení svalové koordinace, propojení pravé a levé mozkové hemisféry i zlepšení činnosti mozku. V současnosti má žonglování dokonce i svůj světový den a několikrát do roka se po celém světě konají žonglérské srazy a festivaly.

 

Silové žonglování

I když je žonglování stále především varietní a kejklířskou záležitostí, není to pravidlem. Stále více je oblíbeno silové žonglování, které může být zpestřením klasického posilování na strojích a cvičení. Z tělesného hlediska člověk totiž vnímá nejen svými smysly, ale celým tělem.

Juggling-still02-640x358Z hlediska tělesného výkonu se o žonglování může mluvit jako o vyšších fázích motorického učení a snaze osvojovat si obtížné prvky a kombinovat žonglování s koordinačně náročnějšími pohyby těla. Pro silové žonglování se využívají vrhačské koule, jejichž váha se orientuje podle síly a vytrvalosti. Ideální je začít s kilogramovými a postupně pořídit i 4 kilové a těžší. Jedná se o posilování, které velmi rychle zvýší sílu v pažích a vytrvalost.

juggling-juggle-juggler-balls-runnerPokud se to zdá někomu příliš náročné, nabízí se i alternativa. Začátečníci mohou začít se žonglováním pomocí koulí, vyrobených z velice tvrdého akrylu. Koule o průměru přibližně 75 mm a váze 255 g jsou průhledné, zabarvené a jejich cena zhruba 600 Kč umožňuje začít se žonglováním každému. Akrylové koule po sobě kloužou, na rozdíl od polykarbonátových koulí.

Pro kontaktní silové žonglování jsou určeny i koule vyrobené v Asii, které mají čirou barvu, leštěný povrch a na první pohled vypadají jako křišťálové. Průměr 75 mm patří mezi menší průměry a proto se hodí pro začátečníky nebo pro dívky. Pro pokročilejší jsou vhodné měkké gumové míčky naplněné speciálním tekutým silikonem, čímž je těžiště nízko a míček má lepší stabilitu.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*