Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Zničte se mrtvolou

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Mnoho lidí říká, že správné cvičení by se mělo skládat hned z několika cviků. Těmi jsou dřep, benchpress a mrtvý tah. Všechny tyto cviky jsou určeny na jednotlivé největší partie a my se dnes zaměříme na mrtvý tah.

Mrtvý tah neboli mrtvola je u mnoho osob co posilují oblíbený zejména proto, protože se jedná o cvik procvičující kompletně celé tělo. Nejvíce se však zaměřuje na partie zádového svalstva. Je důležité jej provádět správnou technikou a vědět jaké váhy jsou pro nás ideální.

Co na něj

best-deadlift-alternatives-graphics-2

Na mrtvý tah je zapotřebí dlouhá osa, na jejíž konce umisťujeme závaží, dále samotné váhy, které jsou u tohoto druhu cviku o něco větší a proto se nebojte sáhnout po větší zátěži. Dalším prvkem jsou stojny, na které budete celou naloženou činku pokládat a které budou i tlumit náraz. Mrtvý tak však můžete provádět i improvizací, a to zvedáním různých předmětů za pomoci správné techniky.

Technika

figure-1-top

Technicky je mrtvý tah poměrně náročný. Technika zde hraje velmi důležitou roli a je potřeba jí mít dobře osvojenou. V opačném případě by mohlo dojít ke zranění a především nebudou správně posilovány ty partie, které posíleny být mají.

U mrtvého tahu je vždy důležité, aby byla záda rovná, nehrbila se a brala na sebe váhu činky. Ruce zde fungují pouze jako fixátory, které činku drží, nikoliv přizvedávají. Nohy by měly být správně rozkročené a úchop na šířku ramen.

Je nutný?

deadlift_main

Mrtvý tah je velmi efektivní cvik, který byste neměli zanedbávat. I z toho důvodu je dobré jej do svého repertoáru zařadit a naučit se jej správně provádět. Díky němu totiž můžete znásobit své výsledky a snadněji rýsovat svou postavu, protože jak jsme již řekli, jedná se o cvik zaměřený na kompletně celé tělo.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*