Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Změna je sval

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Pravidelné cvičení, zejména v úplných začátcích velmi rychle přináší své ovoce, občas se však může stát, že se váš progres zastaví a vy začnete stagnovat. Svaly neporostou, ať se snažíte sebevíc, a nebo porostou jen minimálně. Důvodů této stagnace může být hned několik, ale velmi často za to může stále dokola opakující se cvičení, tedy stejné počty sérií, stejné váhy a stejné cviky, na které si svalstvo již zvyklo a nemá proto potřebu růst. Receptem jak na tento problém vyzrát je překvapení.

Pokud budete schopni své svalstvo efektivně vyšokovat a překvapit ho, pak bude opět růst a vy tak sílit. Mezi způsoby jak tohoto vyšokování docílit je například změna pořadí procvičovaných partií. I přesto, že se doporučuje nejdříve procvičovat největší svalové partie, jako jsou stehna, záda či prsa, se nebojte celé cvičení obrátit a nejdříve se pustit do dalších menších svalových partií. Tuto změnu bychom měli provádět jednou za dva týdny.

stažený soubor

Dalším způsobem je změna počtu sérií. Pokud pociťujeme stagnaci, měli bychom se pustit do změny počtu sérií a s tím i související změny zvedané váhy. Občas tak můžeme zařadit týden, ve kterém pojedeme jak se tak říká „na krev“. Zde stačí pouze tři série, avšak s maximální váhou, při které budeme poslední sérii provádět s vypjetím všech sil. Co se týče počtu opakování, záleži hlavně na vašem cíli zda chcete zvyšovat objem, svou sílu nebo rýsovat. V prvním případě je ideální pět až osm opakování, pro sílu stačí tři až čtyři opakování, samozřejmě s nejvyšší váhou a pro rýsování je ideální deset až dvanáct opakování s lehčí váhou.

2

Dalšími variantami jak se vymanit ze stereotypu je i úplná změna cviků či nasazení supersérií a dropsérií, záleží tedy jen na vás, jakou změnu si zvolíte za vlastní.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*