Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Zdravé jídlo nadevše

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Zná to asi každý, neustále jsme bombardováni informacemi o zdravém životním stylu a jeho výhodách či nevýhodách.
Zdravá strava základ všeho

Evolution-Healthy-Food-2Zdravá strava je nedílnou součástí zmíněného zdravotního stylu, neboť se odráží nejen na našem vzhledu, ale také na tom, jak se celkově cítíme a jak jsme náchylní k nejrůznějším onemocněním, jakými jsou například obezita, časté migrény nebo onemocnění pohybového ústrojí. Proto je potřeba kombinovat zdravou stravu a častý pohyb, což nám umožní prožít život naplno. Správný výběr je klíčovým faktorem při skládání zdravého jídelníčku. Bezesporu je potřeba mít na paměti i pravidelnost stravy.


Individualita tu hraje roli

Healthy-Food-CopyNelze říci, že by člověk měl jíst například každé dvě hodiny. Každý organismus reaguje jinak na různé typy zátěže a má jiné energetické potřeby. Na všechny tyto faktory je třeba brát zřetel při sestavování jídelního plánu. Další výhodou tzv. plánování jídla je to, že člověk nevynechává hlavní denní jídlo jakým je snídaně, oběd a večeře. To jsou základní kameny celodenního příjmu potravy. Snídaně je potom řazena na samotné první místo v onom žebříčku nejdůležitějších jídel dne.
Nejdůležitější je snídaně!

Healthy-FoodsSnídaně přináší tělu důležité živiny po nočním půstu, proto je potřeba skladbu snídaně pečlivě zvážit a vyvarovat se častých chyb. Dalším nešvarem bývá okamžitá zátěž ihned po dojedení posledního sousta, což má za důsledek zažívací potíže, které dotyčného paralyzují dost často i na zbytek dne. Doporučuje se po jídle odpočívat minimálně půl hodiny. Odpočinkem v práci se myslí i práce na počítači, nebo vyřízení pracovních emailů. Každý člověk a jeho organismus je jiný a proto i trávení jídla je odlišné. Každý jídelníček by měl být individuální, neboť co vyhovuje mladému vysportovanému člověku, který denně cvičí, jezdí na kole a žije aktivním životem, nemusí vyhovovat staršímu muži, sedícímu celý den v kanceláři za počítačem a toto by měl každý v sestavování jídelníčku zohlednit.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*