Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Základní trénink u vás doma

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Také jste se po Vánocích rozhodli, že do toho praštíte a nadbytečným kilům řeknete navždy sbohem? Pak je pro vás nejdůležitější stanovit si to, jak začnete. Mnoho lidí se pustí do cvičení, aniž by si to nějak více promysleli a brzy zjistí, že si naložili v zápalu až příliš velkou zátěž, která jim bere příliš mnoho energie. Výsledkem pak je zanevření na jakékoliv cvičení a návrat zpět k pohodlnému způsobu života. My jsme se však rozhodli do začátku vám trochu pomoct a přinášíme vám základní cvičební plán, se kterým to dokážete.

Jedná se o základní plán vhodný pro začátečníky, kteří však chtějí procvičit kompletně celé tělo. Je důležité mezi každou sérií dodržovat minutový odpočinek, který zaručí regenraci organismu a nabudí metabolismus. Hodinu a půl před tímto tréninkem se najezte, ale nepřejídejte se. Před tímto cvičením pak můžete sníst tři dílky čokolády, nebo si dát hroznový cukr. Jedná se o rychlé cukry, které okamžitě při cvičení spálíte a nezapomeňte také vypít alespoň litr vody.

Tři série na bicepsový zdvih
Ruku si opřete pěkně o koleno a zvolte správnou váhu zátěže. Je důležité, abyste první sérii zvedli činku 13x a dále pokračovali po deseti opakováních. Nezapomeňte ruce prostřídat.

Triceps
Tricepsové kliky mezi lavicemi, dvě série po deseti opakováních.

Prsa
První dvě série odcvičte kliky klasicky po deseti opakováních. Další série bude se zvednutýma nohama, které podpírá například židle, takže hlava bude níže než zadek. Poslední série pak zase naopak, aby byla hlava výše než zadek.

Ramena
Upažování s jednoručkami v sedě i stoje. Tři série po 13 opakováních.

Záda
Shyby s širokým úchopem za hlavou. Dvě série, každou do doby, než budete moci. Pokud vám shyby moc nejdou, můžete si dopomoci se zapřením nohou.

Břicho
Čtyři série. Dvě metronomy a dvě klasické sedlehy. Počet opakování individuální, je potřeba aby to pálilo jak ďas.

Nohy
Cvičte dřepy bez zátěže ve svou sériích a poté dělejte výpady bez zátěže ve dvou sériích. Opakování do pocitu mírné únavy nohou.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*