Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Zádové svalstvo

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Zádové svalstvo by měl mít dobře zpevněné úplně každý. V opačném případě, tedy při ochabnutí zádového svalstva, se dříve či později dostaví bolesti zad a to především v oblasti kříže a mezi lopatkami. Zároveň dochází také k samotném ochabnutí svalů okolo páteře, což vede k její deformaci, bolestem a může to skončit až nevzhledným hrbením. Zádové svalstvo je tedy nutné pravidelně procvičovat, abychom se vyvarovali bolesti a drželi tělo vzpřímené a narovnané.

Jak záda procvičovat u sebe doma existuje opět několik způsobů. Avšak pokud chcete záda procvičovat opravdu správně, nevyhnete se nutnosti opatřit si několik cvičebních pomůcek. Tou první by měla být hrazda. Tu je možno upevnit například mezi futra u dveří, popřípadě ji napevno přidělat ke stropu.

tumblr_lxa8utCfDD1r9bmwpo1_500

Cviky na hrazdě
Na hrazdě můžete velice efektivně procvičovat převážně vrchní a střední část zádového svalstva. Nejefektivnějším způsobem jsou klasické přítahy, kdy uchopíme hrazdu širokým úchopem, dlaněmi ven. Ruce by měly být ideálně na šíři ramen. Čím více budou ruce od sebe, tím těžší bude shyb vykonat. Výchozí pozice je z naprosto propnutých rukou, které postupně ohýbáme v loktech a pomalým a především plynulým pohybem se dostáváme směrem na horu. Hrazdu můžeme mít buď před obličejem, nebo zvolit náročnější variantu, kdy se snažíme dostat hrazdu za krk. Pro úplné začátečníky je vhodnou použít židli, či jinou podporu, na které můžete lehce stát nohama a pomáhat si. Cvik je důležité vykonávat plynule, se skrčenýma nohama a zpevněným tělem.

pullup_6_0

Cviky s činkami
Cviků s činkou opět existuje několik druhů. Prvním jsou přítahy jednoruční činky v předklonu, díky kterým posilujeme široký sval zádový i střední svalstvo zad. Cvik provádíme v mírném předklonu, kdy se přidržujeme opory, například lavice. Na tu si také klekněte levým kolenem a uchopte činku do pravé ruky. Ohybem loktu, se snažte činku dostat z výchozí pozice propnuté ruky, až ke své pravé polovině hrudi. Tento cvik je potřeba provádět zrcadlově, tedy po sérii prohodit činku do druhé ruky a sérii opakovat. Dále je vhodné zařadit další z přítahů v předklonu, kdy můžete zvedat velkou činku, či pákově veslovat, nebo přitahovat dvě jednoruční činky. Cvik provádíme vždy v mírném stoji rozkročném, v předklonu. Zátěž zvedáme až ke hrudi za pomoci zádového svalstva zejména mezi lopatkami. stažený soubordumbbell-row-v-shape-16042012-de

Mějte na paměti, že u zádového svalstva není potřeba volit těžké váhy, ale je nutné provádět cviky správně, důkladně a pomalu, bez trhavých pohybů.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*