Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Začít s jógou není nikdy pozdě

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Jóga je v současné době velkým hitem, který si získává velké množství mužů i žen. U nás stále přetrvává názor, že jógu cvičí podivíni spojeni pevně s matkou zemí. Jenže to už dávno není pravda. Jóga je cvičení staré tisíc let, které dokonale procvičí lidské tělo a umožní vám dosáhnout dokonalé pružnosti.

K čemu jóga vlastně je?

active-1822476_960_720Jóga je dokonalé cvičení vhodné pro každého. Díky ní získáte maximálně pružné tělo a hlavně odbouráte veškeré bolesti spojené se ztuhlým svalstvem a zkrácenými šlachami. Navíc přinese do vašeho života harmonii a klid. Možná se vám to zdá jako klišé, ale skutečně je tomu tak. Kdo nezkusil, neuvěří.

Jak na to?

Než začnete se samotnou jógou, rozmyslete se, jaký druh chcete cvičit. Jóga je sice jedna jediná, ale lze k ní přistupovat mnoha způsoby. V praxi to tedy znamená, že můžete cvičit jógu zaměřenou pouze na protažení, na uklidnění mysli, nebo na posílení svalstva a to jak vnitřního, tak i vnějšího. My vám však vřele doporučujeme, zajít si na hodiny jógy vyloženě určené pro začátečníky. Zde vám budou představeny naprosté základy, správné držení těla a především dýchání do středu těla.

Ještě před první lekcí

Ještě něž na svou první hodinu jógy zajdete, tak si pořiďte dobré vybavení. Základem je oblečení. To volte takové, aby vám umožňovalo maximální pohyb těla, ale zároveň nebylo příliš volné. Pokud by bylo, hrozilo by, že se do šatstva zamotáte. Důležitá je také dobrá podložka, tu si sice můžete zapůjčit, ale nejlepší je mít svou vlastní. Nemusíte si kupovat žádné extrémně drahé, hlavně aby byly příjemné a neklouzali vám.yoga-20647_960_720

Nic si nevyčítejte

Především myslete na to, že jste začátečník a nemusíte si hned dávat nohy za hlavu. Buďte v klidu a užívejte si.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*