Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Výbušné kliky: výbuchem až do vesmíru

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Domácí posilování se dá provádět pouze se svou váhou, o tom jsme si povídali již několikrát. Dnes si představíme další z cviků, které spadají do této kategorie, tedy cviků s vlastní vahou, který je však opravdovou lahůdkou, protože je naprosto destruktivní a velice rychle vám ukáže vaše hranice. To ovšem přispívá k dokonalé fyzické připravenosti a efektivnímu boji s tukovými zásobami. A o nárůstu síly ani nemluvíme.

Řeč je o tzv. výbušných klicích. Jedná se o skvělý prostředek, jak si trochu okořenit váš standardní trénink. Pokud vám již klasické kliky nevyhovují a vy byste rádi něco opravdu destruktivního, určitě jej do svého repertoáru zařaďte. Jedná se o cvik, který jako standardní kliky procvičuje zejména prsa, tricepsy, většinu svalů na rukách a horní část trupu. Rozdíl je však v tom, že oproti klasickému kliku tyto partie procvičuje mnohem efektivněji a to díky zaměření na výbušnost a hybnost celého těla. Předpokladem pro jeho správné provedení je již určitá fyzická vybavenost, kterou si můžete prověřit například vykonáním čtyřiceti opravdu poctivých kliků bez pauzy. Teprve pak budete připravení na základy výbušného kliku, při kterém to bude lítat.

images

A to doslova, jelikož principem tohoto kliku je v podstatě stejné provedení jako u klasického s tím rozdílem, že při každém kliku ruce vyšvihneme do vzduchu a pak opět dopadnete střídavě dlaněmi na podložku a zase na zem. Tyto podložky mohou být jakékoliv, buď klasické pro fitness cvičení, nebo můžete improvizovat. Jejich výška je ideální okolo 30 cm.

plyometric_483x350_1

Obě tyto podložky by měly být rovnoběžné a rozsah mezi jejich vnějšími okraji by měl být jeden metr. Cvik provádíme tak, že provedeme klasický cvik s vyšvihnutím rukou a dopadem dlaněmi na tyto podložky. Na nich opět provedeme tento klik, vyšvihneme ruce a dopadáme zpět na zem. Nohy jsou stále propnuté, záda rovná bez prohnutí a trup a nohy v jedné rovině. Cvik může představovat nepříjemnou zátěž pro vaše předloktí, proto doporučujeme zařadit měkkou podložku, například kus oblečení, nebo molitan. Zkrátka něco aby ruce dopadaly do měkkého a hlavně stabilního podloží.

explosive-clap-pushup

Je důležité nalézt správnou techniku pro provádění tohoto cviku a tak si zpočátku neordinujte jen několik opakování, které ovšem dělejte poctivě a pomalu. Postupně tempo zvyšujte. Uvidíte, že výsledky se velice rychle dostaví.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*