Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Veslařský trenažer

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Mezi oblíbená posilovací zařízení patří veslařské trenažery vhodné pro profesionální sportovce i pro amatéry. Mohou jimi být vybaveny veřejné posilovny, hotelové posilovny, tréninková centra, ale zrovna tak můžete mít veslařský trenažer sami pro sebe doma.

Jak cvičit na veslařském trenažeru

Veslování je skvělé na zpevnění svalového korzetu a posiluje svaly od paží až po nohy. Nejprve si nastavte zátěž odpovídající vaší síle. Záběr na trenažeru je složen z pěti pohybů. Začíná se skrčenýma nohama a nataženými pažemi. První záběr spočívá v opření nohou maximální silou do opěrek, záda jsou rovná. V půlce pohybu nohou zapojíme i trup a začneme se zaklánět dozadu, záda stále rovná a paže natažené. Poté zapojíme paže, trup pokračuje do mírného záklonu a paže přitáhnou madla k hrudníku. Návrat je přesně opačný a slouží k odpočinku.
Při cvičení nejintenzivněji pracují svaly přední strany stehna, pak jsou zapojeny hýžďové svaly, zadní strana stehen a v menší míře i lýtkové svaly. V poslední fázi záběru se přidávají paže. Pokud jde o trup, jeho zpevňováním během záběru posilujeme hluboké břišní a zádové svaly deltové, mezilopatkové a trapézové.

Typy trenažerů

Jednotlivé druhy veslařských  trenažerů se od sebe liší hlavně mediem odporu, vybavením a výší ceny. Mediem odporu bývá často magnet, ale může to být i pro veslování přirozená voda.
Nejkvalitnějším strojem třídy s technologíí tekutiny je First Degree Fitness. Výhodné jsou trenažery s magnetickou brzdou. Například Hi-tech s osmi stupni zátěže, váhou setrvačníkového kola 7 kg. Měří čas, vzdálenost, kalorie, počet cviků, puls. Výhodou je snadná manipulace díky složení.
Ceny jsou odvislé od typu trenažeru a jeho vybavení a pohybují se v rozpětí od 4 do 18 tisíc Kč. Pro začátečníky je ideální začít se základním trenažerem.

Jaký vybrat

Indoor-RowingZákladními parametry při výběru trenažeru jsou:

  • kdo bude na něm cvičit, takže pro ženy se hodí trenažer s menší zátěží
  • váha a výška cvičence a jeho zkušenost s veslováním
  • pro intenzivní sportovní trénink se hodí kvalitnější trenažery s indukční brzdou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*