Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Triceps

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

V dalším díle našeho seriálu, ve kterém si říkáme vše o jednotlivých svalových partiích a jejich procvičování, si blíže posvítíme na triceps známý také jako trojhlavý sval pažní. Tento sval v podstatě vytváří podobu ruky a také její objem, dívali se na nás někdo čelně. Tento sval je důležité procvičovat do stejné míry jako biceps, aby byla ruka symetrická a vyvážená. Svým objeme tvoří téměř celou jednu pětinu obvodu ruky. Zajímavostí také je ten fakt, že objem svalové hmoty na vašich nohou se přímo podílí i na rozvoji rukou, proto při získávání objemu rukou, nepodceňujte ani nohy.

Stahování kladky ve stoje
Jedná se nejčastější způsob, jak triceps procvičit. Kladku uchopíme horním úchopem, mírně rozkročíme nohy a podsadíme pánev. Kladku stahujeme z pozice vodorovného předloktí směrem dolů. Ruce se nám tak dostávají z nulového úhlu do úhlu -90° a zase zpět. Pohyb vykonává pouze loketní kloub. Je důležité dát si pozor na pevně zafixované zápěstí.

1

Kliky na bradlech
Kliky na bradlech jsou o něco obtížnějším cvikem, který vyžaduje větší sílu tricepsu. Klik provádíme tak, že se vyhoupneme do bradel, napřímíme své paže a pozvolným ohýbáním v loktech se dostáváme pasem pod bradla a pak zase zpět do výchozí pozice. U toho cviku sebou nikterak neházíme a tělo máme rovné se skrčenými a možno i překříženými nohami. V domácích podmínkách lze cvik provádět i mezi lavičkami.

2

Francouzský tlak v leže

Tento cvik provádíme s klasickou krátkou osou či EZ tyčí. Tyč uchopíme vrchním úchopem a celou činku přesuneme do výchozí pozice, kterou je při lehu na lavici, činka za hlavou se spodním úchopem a pokrčenými lokty. Takto uchopenou tyč poté zvedáme nad hlavu, do úhlu 90°.

Triceps však můžeme procvičovat i zvedáním činky za hlavou, či za pomoci diamantových kliků. Které se provádějí jako standardní klik, s tím rozdílem, že ruce máme spojené přímo pod obličejem a mezi palcem a ukazováčkem nám vzniká tvar kosočtverce.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*