Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Tabata trénink

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Pokud nejste zcela spokojeni s rychlostí růstu vašeho svalstva, nebo jste se jen zasekli na mrtvém bodě a hledáte něco nového, co by váš opět nastartovalo a vystřelilo až ke hvězdám, přinášíme vám metodu Tabata, která vám zatopí, ale uvidíte, že přinese své výsledky.

Tabata je silovým aerobním cvičením, které je mimořádně účinné a mimořádně prověří vaší fyzickou výdrž. Fyzická síla a kondička se ve většině cvičebních metod navzájem vyrušují. Buď roste jedno či druhé. U tabaty je tomu však naopak. Oba elementy jdou ruku v ruce a neustále se zvyšují.

Tabata-Training

Samotný princip tohoto cvičení je vcelku jednoduchá a lze jím trénovat kompletně celé tělo. Jednoduchý princip tohoto cvičení spočívá v tom, že jeden cvik na svalovou partii se skládá z osmi sérií a největší úlohu zde hraje časování cviků. Každou ze sérií totiž cvičíme 20 sekund, po kterých přichází desetivteřinová pauza. Váhu zátěže si volíme tak, aby osmá a finální série pro nás znamenala naprosté peklo, po kterém odpadneme úplným vyčerpáním. Počet jednotlivých cviků logicky klesá s tím, jak se celé tělo unavuje. Jedná se o obrovskou zátěž na celé tělo a po procvičení celého tělo tímto způsobem by měl přijít alespoň jednotýdenní odpočinek.

tabata-intervals-500x241

Jaké cviky budete v rámci tohoto tréninku cvičit je zcela na vás. Mezi nejpopulárnější patří dřepy, angličáky a kliky. Tedy obecně cviky, které zaměstnávají více než pouze jedinou svalovou partii. Tuto metodu lze zařadit i při sportovních aktivitách jako je běh, tedy dvacet vteřin sprint a deset chůze. Lze ji aplikovat i na plavání či jízdu na kole. Nejdůležitější je provádět cviky s co největším tempem a nasazením a přesně dodržovat i časování tabaty.

Tabata

Díky této metodě se zvyšuje prokrvení jednotlivých svalových partií, které procvičujeme, což umožňuje mnohem lepší zásobení živinami. Čím lépe je sval prokrvený a zásobovaný, tím více látek se do něj dostává a tím rychleji dochází k jeho růstu. Spolu s růstem svalstva dochází i ke zvyšování kapacity plic a posilování činnosti srdce. Zároveň se také prudce zvyšuje síla celého těla.

Tabata je vhodná pro každého, jak muže, tak i ženy. Do svého tréninku ji zahrnují profesionální sportovci od horolezců až po boxery. Díky ní spálíte tuky a naberete svalovou hmotu. Ovšem počítejte s tím, že za tímto typem cvičení se ukrývá bolest a naprosté vyčerpání. Proto je vhodné spíše pro zkušenější sportovce, kteří si dokáží sáhnout na své dno a mít z toho potěchu.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*