Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Svaly na nohou

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Svalstvo na nohou je složeno hned z několika hlavních svalových partií a mnoha dalších menších svalů. Celkově bychom je mohli rozdělit na část pod a nad kolenem, tedy na svalstvo stehenní a svalstvo lýtkové. Dohromady tvoří jednu z největších svalových partií a proto je velmi důležité pravidelně nohy procvičovat a posilovat. Pokud tak budeme činit, růst nohou se efektivně odrazí i na zbytku celého těla.

 

Při posilování nohou je velmi důležité pravidelné procvičování a střídání druhů cvičení. Cviků jak nohy posilovat opět existuje široké spektrum, avšak ne všechny z nich se dají efektivně provádět v domácích podmínkách. Určitě bychom se měli zmínit o klasickém aerobním cvičení, jako je běh, jízda na kole a vykonávání sportů, při kterých dochází k plnému zatížení na komplexní svalstvo nohou od lýtek, až po pánev. Při pravidelném provozování těchto sportů dochází k efektivnímu růstu svalstva na nohou.

Nohy však můžeme i záměrně posilovat v domácích podmínkách. Nyní si ukážeme tři cviky, díky kterým dosáhnete krásně vypracovaných nohou.

Klasické dřepy
Jedná se o jeden z nejefektivnějších cviků na svalstvo nohou, který můžete vykonávat v poklidu domova. Stačí vám pouze vlastní váha, popřípadě činka, kotouč či jiné závaží. Výchozí pozice pro správně provedený dřep je mírný stoj rozkročný, narovnaná záda i hlava. Nohy ohýbáme v kolenou, ruce máme natažené před sebou, popřípadě v nich svíráme zátěž. Špičky u nohou máme narovnané a při dřepu je musíme neustále vidět, nesmí nám je překrývat kolena. Hloubka dřepu by neměla přesahovat úhel 90°

20130503133743-45-min-leg-workout

Metcalfy
Jedná se o cvičení, které můžete opět provádět s, nebo bez závaží. Budete potřebovat větší prostor, ve kterém se budete pohybovat tak, že uchopíte závaží a narovnáte záda a budete kráčet s tím, že při každém kroku si pokleknete. Koleno by se mělo lehce dotknout země, ale ne se o něj opírat. Pokleky střídáme s tím, jak jdeme. Jedná se o poměrně náročné cvičení, takže bychom neměli počet sérií přehánět a zpočátku je dobré cvičit i bez závaží.

5-best-leg-workouts-on-bodyspace-1

Extenze lýtek
Lýtka se procvičují poměrně špatně. Jedním z efektivních cviků je extenze lýtek na vyvýšené plošce, například na prvním schodu u vašeho schodiště. Na ten si stoupneme polovinou chodidla. Z této pozice se poté nadzvedáváme na špičky nohou. Opět můžeme požít zátěž. Pro procvičení celého lýtkového svalu je také dobré dát v druhé polovině celého opakování špičky k sobě. Tento pohyb můžeme vykonávat i v sedě, se závažím na kolenou.

calf-raises


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*