Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Svačiny v jídelníčku

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

O významu pravidelného jídelníčku v rámci posilování i hubnutí, jste se od nás již dozvěděli. Pokud chceme dodržovat opravdu správný a pravidelný přísun potravy, neobejdeme se bez dopoledních a odpoledních svačin a také bez doplňování správných živin těsně po cvičení. Takovéto svačiny by měly být stejně energeticky výživné, jako standardní oběd či večeře.
Dopolední svačiny by měly být zaměřeny především na příjem sacharidů a vlákniny, která nás udrží déle syté. Vhodné je tedy zařadit několik druhů ovoce, které zkombinujeme například s plátky šunky zeleninou a zdrojem zdravých tuků. Ovoce, jakožto zdroj vlákniny, můžeme nahradit také pečivem, ovšem preferovat bychom měli právě ovoce. Základem je přijmout potraviny s nízkým glykemickým indexem, díky kterému se výživné látky uvolňují postupně a pomaleji.

204511-top_foto1-otkuc

Odpolední, nebo také potréninková svačina, by měla být zaměřena především na zvýšený příjem bílkovin a doplnění energie. Ke slovu tak opět přichází ovoce, ale v menší míře. Jedno jablko či pomeranč budou stačit. Co se týče bílkovin, je vhodně pojít odtučněný tvaroh, Cottage sýr, plátky šunky či vaječné bílky. Vhodná je také zelenina, která dodá potřebný zbytek vlákniny pro zasycení.

1384138_dite-svacina-jidlo

Všichni moc dobře víme, že po cvičení nemáme na jídlo příliš pomyšlení. Vhodné je tedy dát si jedno jablko, zapít jej sklenicí vody a pak alespoň půl hodiny počkat, a až poté si dát bílkoviny a vlákninu. Velmi efektivním řešením jsou také nejrůznější proteiny a gainery v prášku, které se díky své tekuté struktuře velice jednoduše konzumují a nedráždí náš žaludek, který je po cvičení stažený. V zásadě také platí pravidlo, čím větší objem svalové hmoty chcete mít, tím více bílkovin pozřete, protože se jedná o základní stavební kámen svalstva. Proto nepodceňujte svačiny a zařaďte je do svého jídelníčku.

VES2da06b_36ONA22bV


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*