Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Správný oběd

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Oběd patří mezi důležité body v našem stravování a to z toho důvodu, že jeho kvalitou určujeme, jak se budeme cítit odpoledne, ale i večer. Mnoho lidí má problémy s nedostatkem času nejen na svačiny, ale bohužel také na obědy. Je nutné si uvědomit, že instantní polévka, či zeleninový salát k obědu určitě nestačí a pravidelné konzumování takto katastrofálního nedostatku živin se může brzy podepsat na našem zdraví.

Pokud chceme začít obědvat opravdu tak, jak se má, musíme si na oběd nejdříve najít čas. Je důležité najíst se v klidu a v takovém prostředí, které je pro přijímání potravy určeno. Pokud tak nečiníme, jíme v rychlosti a ve stresujícím prostředí, můžeme si velmi rychle vytvořit zažívací potíže.

JOB48479b_jehneci

Co se obsahu živin v obědu týče, je důležité přijmout dostatečné množství sacharidů, které nám pomohou doplnit dostatečné množství energie na nadcházející dopoledne a podvečer. Pokud bychom přijali sacharidů málo, již v odpoledních hodinách bychom pociťovali hlad spojený s únavou a tento deficit bychom se snažili dohnat až ve večerních hodinách, což je jak jistě víte velká chyba, které se ovšem dopouští velké množství lidí. Takovéto večerní dojídání je jedním z faktorů, který se nejvíce podepisuje na obezitě.

Vhodné je také zařadit dostatečné množství bílkovin a vyhýbat se tukům. V zeleninovém salátu, který je velmi oblíbeným druhem obědů především u žen, nenajdeme žádné sacharidy a ani bílkoviny. Naopak v instantní polévce sice sacharidy nalezneme, zároveň však takovéto produkty obsahují obrovské množství tuků, solí a chemických dochucovadel.

tumblr_m64yrhkwuq1rzwc8ko1_500_large

Ideálně by tak měl být oběd složen z kusu masa, ideálně kuřecího, které je bohatým zdrojem bílkovin. Dále pak přílohu v podobě rýže či brambor, které nám dodají potřebné množství sacharidů a nakonec by neměla chybět ani zeleninová příloha, díky které dostaneme potřebné vitamíny a vlákninu, která nám bude dlouho navozovat pocit sytosti.

Stejně, jako bychom se měli vyhýbat pocitu hladu, měli bychom se vyhnout i pocitu přejedení. Čím větší množství jídla spotřebujeme, tím více energie naše tělo pak spotřebuje na jeho zpracování. To je důvod častého pocitu únavy, který po obědě přichází. Porci bychom tedy měly vyvážit tak, abychom se nasytili, ale zároveň si zachovali dostatečné množství energie pro práci během poledne.

fitfood

Nepodceňujte tedy oběd. Uvidíte, že se zlepší nejen vaše zdraví a figura, ale také vaše pracovní výkony, za které vás váš nadřízený zajisté rád ocení.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*