Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Správná večeře

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Večeře je snad tím nejvíce obávaným jídlem celého dne. Mnoho lidí se večeřet bojí díky nejrůznějším fámám, které okolo večeření kolují. Zároveň však bývá i velmi často podceňována a mnoho lidí nedokážou pochopit pravidla, která se k večeři vztahují. My se teď na některé z nich podíváme a řekneme si, jak večeřet, abychom naše tělo posílili, dodali mu to potřebné a nezatěžovali ho.

Začneme časem, kdy je ideální povečeřet. Mnoho lidí si myslí, že čím dříve se navečeří, tím lépe udělají. Někdo proto večeří již v pět hodin odpoledne. To je však špatně. Pokud víte, kdy přesně půjdete spát, odměřte si svou večeři asi tak tři a půl hodiny před spánkem. Jídlo je již částečně natrávené a tak vás nebude jeho trávení nikterak rušit od usínání. Předčasná večeře může způsobit to, že se najíte, ale později k večeru či v noci vás přepadne hlad a vy s ním budete muset svádět, ne příliš často úspěšný boj. Zároveň také tělo lační a nemá potřebné živiny. Spánek se tak stane nekvalitní a vy budete mít pocit, že jste si příliš neodpočinuli.

JOB48479b_jehneci

Co se obsahu živin týče, večeři bychom měli poskládat ze všech tří hlavních složek, tedy sacharidů, bílkovin a tuků. Pokud budujeme svalovou hmotu, jsou pro nás velmi důležité bílkoviny. Jemné maso, jako je například kuřecí bude tím nejlepším řešením, jak do sebe dostat správné množství bílkovin. Pokud si však dáváme na budování svalové hmoty záležet, je pro nás vhodné také zařadit tvaroh, který obsahuje spoustu caseinu, který budeme trávit celou noc a bílkoviny tak budete získávat postupně. Svalová hmota nejvíce nabývá právě v klidové fázi spánku.

ABR400374_51ONA30a

Chybět by ovšem neměla ani zelenin a příloha jako zdroj sacharidů. Je důležité vyvarovat se veškerým cukrům. Sacharidy společně s vlákninou zajistí, že tělo nebude v noci hladovět a strádat. Tuky bychom měli také přijmout ale jen v malém množství.

salat

Důležitou věcí je však to, abychom se vyvarovali takzvaného dojídání, tedy stavu, kdy nám chybí energie, a my máme potřebu něco malého zakousnout, hlavně v pozdních hodinách. Velmi tomu přispívá také pocit klidu, okolí nejbližších a velmi často sledování televize, u které má mnoho lidí návyk zároveň něco konzumovat. Snažte se tedy co nejvíce eliminovat drobné večerní ojídání všeho možného, co doma najdete. Právě v tom totiž velmi často tkví kámen úrazu.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*