Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Snídaně jako nejdůležitější jídlo dne

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Ne nadarmo se říká, že je snídaně nejdůležitějším jídlem za celý den. Mnoho lidí jí podceňuje, řeší jí rychlými sladkými křupkami z krabic, popřípadě jí vypouštějí úplně, protože jí prostě nestíhají. Je jim zatěžko přivstat si o čtvrt hodiny dříve, aby měli dostatek času na přípravu opravdu kvalitní snídaně, která je pro celý den velmi důležitá a má dokonce i vliv na naší náladu a chování.

Mnoho lidí si myslí, že snídaně není nic důležitého. Někteří dokonce razí teorie, že vynecháním snídaně jsme schopni redukovat svou váhu. To vše je však omyl! Snídaně je částí dne, při které tělu dodáváte velmi důležitou služku energie a vlákniny. Energie tělu chybí i přesto, že jsme se v osm večer navečeřeli a šli spát, i tak jsme měli určitý energetický výdej. Je proto důležité tělu dodat potřebnou dávku, která jej nabudí. Nedostatečná dávka ranní energie může způsobit naší únavu, nevrlost a zhoršené soustředění a vnímání.

1044957_jidlo-snidane-vlocky-caj-vejce-musly

Zároveň energii, kterou během snídaně nepřijmete, máte tendenci dohánět během dne. To vede k přejídání nejen během dne, ale hlavně večer. Právě toto přejídání bývá nejčastějším důvodem obezity. Po ránu je lidské tělo schopno přijmout mnohem více sacharidů a hlavně vlákniny. Ta se účinně podílí na pocitu sytosti během celého dne.

PET4988ba_snidane

Snídaně by měla být určitě složena ze sacharidů (pozor ne cukrů), bílkovin, vlákniny a vitamínů. Kvalitní sacharidy nalezneme v ovoci, ovesných vločkách či celozrnném pečivu. Pokud budujete svalstvo je vhodný také tvaroh či jogurt.

snídaně2

Proto nepodceňujte snídani. Ušetřete si těch několik minut a dopřejte si řádnou snídani. Prospějete tím nejen své figuře, ale hlavně svému zdraví a dokonce i svému okolí.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*