Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Se švihadlem ke hvězdám

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Švihadlo nemusí být pouze příjemná pomůcka pro dětské hry. Jeho původní účel byl trochu jiný. Dnes si na něj maličko posvítíme a zjistíme, že dokáže úplné zázraky.

Švihadlo zná asi každý. Bylo nedílnou součástí našich dětských her a zažili jsme s ním spoustu legrace. Ovšem pak nám švihadlo vypadlo z ruky, začali jsme se zajímat o jiné věci a dětinskou zábavu skákání přes švihadlo jsme nechali kdesi v dějinách časů. Jenže to byla chyba.

švihadlo1

Švihadlo je totiž velice zajímavou kondiční pomůckou, kterou můžete mít v klidu vašeho domova, vejde se do malé krabičky a ty nejobyčejnější stojí třeba jen 50 korun. I přesto všechno však dokáže velké zázraky.

svihadlo-od-190-kc-kettler

Při práci se švihadlem totiž zapojujeme kompletně celé tělo. Nejvíce pak nohy, trup, ale i ruce. Ve spojení dohromady nám dokáže švihadlo zpřístupnit velice intenzivní kardio trénink, který se při poctivém provádění a pravidelnosti velice rychle vtiskne do naší postavy. Pokud jste někdy viděli trénink boxerů, kteří potřebují rychlost a výbušnost, tak jste kromě pytlů a hrušek také mohli vidět to, že každý boxerský trénink je složen z dlouhých hodin skákání přes švihadlo. Je to totiž způsob jak rychle zahřát organismus a zvednout svou fyzickou výdrž.

klicko-vs-thompson-2008

U boxerů to tedy nejsou žádné stepry ani rotopedy, ale právě švihadlo. Ale co my? Nám švihadlo také skvěle poslouží. Ze začátku vám bude plně stačit to nejobyčejnější švihadlo, které se skládá většinou z pogumovaného ocelového lanka a dvou změkčených madel. Pokud to myslíte se skákáním přes švihadlo opravdu vážně, doporučujeme pořídit švihadlo se zabudovaným počítáním přeskoků. Ty se dají sehnat i za 200 korun.

344x258_c32fe2fa3f1ab48f3aa614c2feac208f

Z počátku se se švihadlem seznamte. Musíte chytit ten správný grif, abyste si skákání připomněli. Ovšem pokud si jej osvojíte (což netrvá příliš dlouho) švihadlo vás opět vtáhne do dětských let a vy nebudete chtít přestat. Skákat můžete kdekoliv, kdykoliv a jakkoliv. Učte se nejrůznější přehmaty, abyste si trénink zpestřili a hrajte si.

rope5

Zpočátku se možná budete cítit zatuhlí, ale švihadlo vám velice rychle rozpohybuje váš kloubový aparát a skákání pak půjde jedna báseň. Zkuste vždy dopadat na špačky a z nich se také odrážet. Mít zpevněné břicho a rovná záda. Pak docílíte zapojení veškerého svalstva a cvičení bude co nejefektivnější.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*