Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Regenerace akupunkturou

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Akupunktura je léčebná metoda, na kterou přišli již dávno staří Číňané. Spočívá ve znalosti lidského těla a vzájemného propojení nervového systému. Na určitých tělesných partiích se zapichují do těla tenké jehličky a tím lze stimulovat i léčit různé tělesné orgány. Z techniky akupunktury byla později odvozena i akupresura, využívající stejných poznatků, ovšem namísto jehlic se určitá místa stlačují prsty, magnetem či zrnkem rýže.

akupunkturaI vlastní pomocí se tak lze zbavit, nebo alespoň omezit například bolest hlavy, krčních obratlů, střevní potíže a jiné neduhy, na které bychom jinak zpravidla použili medikamenty. Akupunktura vychází z tradiční čínské medicíny, podle níž leží určité body na drahách energie, kterým se říká meridiány. Podle čínské nauky jimi proudí životní energie a jsou spojeny s jednotlivými tělesnými orgány. Akupunktura vlastně odstraňuje nerovnováhu v toku energií, ikdyž se zatím nepodařilo vědecky tuto teorie zcela prokázat.

Přesto je dosahováno značných úspěchů při léčbě například bolavé páteře, alergií nebo astmatu. Dnešní akupunktura je již na jiné úrovni, než ta původní, stále se však jedná o několik jehliček zabodávaných do akupunkturních bodů, čímž je možné zbavit člověka poměrně rychle některých potíží. V lidském těle se v určitých oblastech centrálního nervového systému tvoří látky podobné opiátům. Po vpichu jehly do určitého místa se zvyšuje hladina těchto látek, které tlumí bolest.

Proto se akupunktury hodně využívá při léčbě pohybového ústrojí a při jeho regeneraci. Hlavně při potížích s páteří a u bolestí velkých kloubů se tato metoda velice osvědčuje. Například výrazně pomáhá při rehabilitaci sportovců, nebo pacientů po mrtvici nebo úrazech, jejichž důsledkem je ochrnutí.
Poznatků akupunktury dnes využívají různá studia a programy, které slouží k relaxaci a regeneraci organismu. Podstatou těchto programů je příjemné prostředí, klid, pohoda a v neposlední řadě i akupunktura, jejíž pomocí lze uvolňovat napětí a přispívat i k duševní pohodě. Ceny za tyto služby jsou příznivé, neboť první vyšetření a aplikace jehel stojí kolem 400 Kč a za každé další sezení se cena výrazně snižuje.

 

 

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*