Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Ranní rozcvička

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Každý to známe, nepříjemný zvuk budíku nás tahá ven z postele a my musíme opět rychle spěchat do práce. Člověk je ještě v jakémsi polospánku a moc nevnímá to, co se okolo něj děje. To je dáno tím, že náš krevní oběh ještě nestačil přejít z klidové fáze do té aktivní, zásobuje náš mozek jen slabou dávkou kyslíku a my tak nemáme příliš přehled o svém okolí.

Na světě existuje celá řada nejrůznějších návodů a receptů, jak tento otupělý stav co nejrychleji zahnat a dodat si dávku pořádné energie. Jedním z nich je například studená sprcha, jiní zase dávají ráno přednost skořici ve snídani. Ovšem tím nejzaručenějším receptem, který ještě nikdo nikdy nepřekonal je ranní rozcvička, díky které svůj oběh pořádně rozproudíte a nakopnete. Tu je vhodné zahájit před samotnou snídani, ale ne okamžitě po probuzení. V klidu vstaňte, jděte se probrat vlažnou vodou do koupelny, vykonejte ranní hygienu a potom můžete v klidu začít.

morning-workout

Ranní rozcvička by jednoznačně nemělo být žádné posilování nebo těžší kardio trénink, jde nám pouze o aktivaci krevního oběhu, který nám zaručí dostatečné probuzení. Vhodné je zařadit klasické cviky, v kratších sériích a delšími pauzami. Můžeme tak dělat například známé sklapovačky, sedlehy, kliky, depy a jiné cviky při kterých zapojíme dostatečně velké svalové partie. Tyto cviky pak opakujeme například po deseti v jedné sérii a sérií můžeme zařadit jen pár, například tři.

stažený soubor (1)

Mnoho lidí své ranní buzení zahajuje během. Každý ranní běhání snáší jinak. Pro někoho se jedná o skvělý budíček, jiní jej zase nesnášejí. My osobně se přikláníme k té variantě, která je vhodná i pro posilování. A to nastartovat svůj den krátkou rozcvičkou, poté si dát vydatnou snídani, která pokryje náš energetický výdej na celé dopoledne, snídaní nechat strávit a pak jít posilovat, případně běhat. Pokud je totiž tělo vystaveno nadměrné zátěži, a je bez energie, může dojít ke ztrátě vědomí, nevolnostem a dalším nepříjemnostem, které nejsou pro nikoho vůbec příjemné.

stažený soubor

Proto nezapomeňte vždy zařadit správnou snídani a ranní rozcvičku. Díky nim bude váš den mnohem lepší a vy nebudete cítit únavu.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*