Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Přípravky podporující spalování tuků

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Při úsilí o dobře vypadající postavu a o tvorbu svalové hmoty můžete využít i některých přípravků podporujících spalování tuků. V současnosti existuje na trhu pestrá paleta nejrůznějších přípravků od těch neúčinných (např. různé čaje) až po ty skutečně fungující.

Všechny mají ale jedno společné, a to je slůvko podporující, jelikož samy o sobě, bez kombinace s vhodnou stravou a správným životním stylem včetně svalové činnosti, jsou velice málo účinné, případně nezabírají vůbec. Pro ilustraci a přehlednost lze jednotlivé přípravky podporující spalování tuků seřadit do pomyslného žebříčku včetně jejich stručné charakteristiky.

Větvené aminokyseliny (BCAA)

Jejich úloha je nepřímá, jelikož svými antikatabolickými účinky po tréninku pomáhají udržet svalovou hmotu při dietách. Tento fakt je důležitý, protože ztráta svaloviny při některých ostrých dietách a intenzivním tréninku je spojena s útlumem metabolismu.

L-karnitin

l-carnitinJedná se o látku aminokyselinové povahy, která je základní složkou všech přípravků řady „Fat Burners“ (spalovačů tuků.) Aby mohly být tuky ve svalové buňce spalovány, potřebuje tělo právě L-karnitin. Optimální dávkování je 800-1000 mg zhruba 45 minut před tréninkem nejlépe v tekuté formě.

Podobné účinky má také přípravek Pyruvát, zlepšující tréninkový výkon hlavně tím, že zvyšuje transport glukózy do svalových buněk.

Cholin a inositol

Jsou to substance podobné vitamínům, vážou se na tukové buňky a zlepšují přirozenou cestou tukový metabolismus. Dalším efektem je zvýšení schopnosti koncentrace a duševní výkonnosti.

Chrom

Chrom pomáhá zvětšovat svalovou hmotu a zároveň snižuje podíl tělesného tuku. Zvyšuje účinnost hormonu inzulínu, který je vylučován po příjmu stravy bohaté na sacharidy.

L-glutamin

l_glutamine_china_1L-glutamin je v kosterním svalstvu nejvíce zastoupená aminokyselina. Intenzivním tréninkem, dietou nebo nemocí ztrácí tělo velké množství glutaminu, který je třeba doplnit, neboť jeho nedostatek vede k odbourávání svaloviny, předčasné únavě s ke zhoršení imunity.

Kromě zde uvedených přípravků podporujících spalování tuků existují i některé další, které lze stručně vyjmenovat:

  • CLA (konjugovaná linolová kyselina

  • HCA (hydroxycitronová kyselina) získávaná z plodů podobných citrusům v jihovýchodní Asii

  • Kelp je mořská řasa obsahující stopové prvky, minerální látky a jód potřebný pro funkci štítné žlázy a tukový metabolismus

  • Lecitin je základním stavebním prvkem každé buňky

  • MCT tuky jsou zvláštním druhem olejů, které na rozdíl od normálních tuků mají podstatně jednodušší strukturu.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*