Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Power jóga

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Pokud chcete dosáhnout dobré fyzické i duševní kondice, zkuste power jógu, což dynamický styl cvičení, při kterém budete rovnoměrně protahovat celé tělo a posilovat jednotlivé partie. Podobně jako při posilování ve fitness budete odbourávat tuky a formovat svou postavu, ovšem daleko šetrněji ke svému tělu.

Crow-PosePři hodinové lekci power jógy se perfektně protáhnete, pocítíte opravdovou aktivitu těla a zpočátku i únavu po cvičení. Jedná se o soustavu cviků, které využívají prvků klasické jógy, ovšem obohacené o prvky moderní a trošku oproštěné od klasické ortodoxní filosofie jógy, jak ji dosud znáte.

Už ze samotného názvu a významu sousloví power jóga vyplývá, že jde o jakousi dynamičtější formu klasické jógy. Slovo power vyjadřuje v angličtině sílu a jóga je klasické cvičební umění a v podstatě filosofie východoasijských zemí. Po spojení těchto dvou slov vznikne cvičení, které získává zcela jiný rozměr. S klasickou jógou je spojují jen pozice, které při cvičení naše tělo zaujímá.

Dylan-AyalooDíky power józe budete schopni mnohem lépe ovládat své dýchání, čímž se i mnohem více soustředíte na momentálně vykonávanou činnost. Stanete se výkonnějšími, pružnějšími a uvolněnějšími. Zachováte si přirozenou hybnost kloubů a zároveň si zvýšíte svou tělesnou sílu.

Právě přirozenou hybnost kloubů lidé ocení spíše až v pozdním věku, kdy již může být na rozhýbání pozdě. Cvičení power jógy je proto i prevencí pro potíže ve stáří, kdy vás klouby nezačnou bolet tak brzy, jako vaše necvičící vrstevníky.

Kromě toho vás power jóga naučí správnému držení těla při chůzi, zlepší se vaše peristaltika trávení a vůbec průtok energie celým tělem. Zlepší se vaše kondice, nebudete se cítit unaveni tak brzy, jako dříve a dokonce vám to pomůže i při hubnutí.

Kurzy nebo videa?

Pro začátek je doporučené vždy navštěvovat kurz, naučíte se na něm základy a důležité techniky. Pod dohledem instruktora se rychle doladí nedostatky a následně je možné cvičit i samostatně, například za doprovodu instruktážních videí.

img_00071

Power jóga je určena všem lidem bez rozdílu věku, pohlaví, hmotnosti a začít můžete kdykoliv. Při pravidelném cvičení lze sledovat výsledky již ve velmi krátké době. Power jóga je zcela ideální především pro lidi, kteří již cvičí klasickou jógu a chtějí ji obohatit o řadu dynamických prvků.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*