Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Posilujeme předloktí

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Mnoho mužů touží po mohutných pažích, ale zcela zapomíná na jednu z nejdůležitější partií a to je předloktí. Velké a vypracované předloktí dokáže rychle upoutat pozornost a snadno každého přesvědčí i síle dotyčného, který se s ním může pochlubit. Stejně tak jako na všechny partie těla, tak i na předloktí existuje celá řada účinných cviků, se kterými lze dosáhnout skvělých výsledků u nabírání hmoty v těchto partiích a rychlejšího vyrýsování.

Bicepsový zdvih činky nadhmatem

3Pro tento cvik vyhledejte rovnou činku a začněte s bicepsovým zdvihem. Namísto úchopu podhmatem zvolte nadhmat, tedy aby hřbet rukou směřoval nahoru. Zřejmě budete potřebovat lehčí váhy, naložte si tolik, abyste tento cik mohli provádět alespoň po 10 opakováních. Ruce mějte na šířku ramen a dbejte a správnou techniku zdvihu, tedy abyste se nekrčili, hlavu narovnali a lopatky stáhli k sobě.

Rotace a zdvihy s kotouči

Vezměte si dva těžké kotouče, každý o váze minimálně 10 kg. Každý z nich uchopte za hranu a střídavě je zvedejte až k bradě, během cvičení je neodkládejte. Až budete vyčerpaní, tak je stále neodkládejte a začněte s nimi rotovat na obě strany. Těsně před vyčerpáním kotouče pusťte, to samé opakujte ještě třikrát.

Posilovací kleště

Možná si vzpomínáte na posilovací kroužky, která jste doma kdysi měli pro posilování předloktí. Pokud nemáte kroužky, sežeňte si tuhé posilovací kleště, se kterými budete posilovat stisk. Právě tento cvik je jedním z nejúčinnějších pro předloktí, posilují se tím i přitahovače prstů. Kleště používejte tak, abyste je zmáčkli až na doraz a každou sérii udělali až do vyčerpání, nakonec kleště jen podržte a držte je tak dlouho, dokud vám ruka sama nepovolí.

Zvedání činky zápěstím

2Vyhledejte velkou rovnou činku, naložte na ní co nejmenší závaží a sedněte si s ní na židli nebo na lavici. Obě předloktí mějte položená na stehnech, aby vám dlaně koukaly ke stropu. Přes kolena vám budou přesahovat jen ruce, ve kterých budete mít činku. Tu zvedejte nahoru jen za pomoci zápěstí. Tento izolovaný cvik je velmi účinný. To samé opakujte minimálně dvakrát a následně ruce otočte, aby byly dlaněmi dolů a to samé provádějte opačným směrem, opět zvedáte činku jen zápěstím.

Kroužení s jednoručkami

Do každé ruky si vezměte jednoruční činku budete s ní kroužit. Kroužit můžete dvěma způsoby a to buď vsedě, kdy budete mít ruce opřené o stehna, nebo ve stoje. Zvolte vždy jen lehkou činku.

Kladivový bicepsový zdvih

Vezměte si jednoruční činky, stoupněte si s nimi a zvedejte je s kladivovým úchopem, tedy aby kotouč činky koukal před vás. Činky zvedejte střídavě, nebo současně, ale nepomáhejte si tělem. U tohoto cviku posílíte i bicepsy.

Zvedání kettlebellu

Předloktí lze snadno posílit i s kettlebellem. Stoupněte si rozkročmo, abyste měli nohy dále, než na šířku ramen a zvedejte kettlebell až k bradě. Provádějte alespoň po 10 opakováních a střídejte ruce.

4


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*