Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Posilovací guma

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Cvičební nebo také posilovací guma má mnohostranné využití při cvičení ve fitnesscentrech i doma, při posilování jednotlivých svalových partií, nebo při rehabilitaci. Podle tréninkového zaměření lze vybrat z několika typů posilovacích gum, líšících se navzájem především tuhostí.

Největší tuhosti posilovacích gum využívají výkonní sportovci, kulturisté nebo i pokročilí cvičenci. Naopak pružné a měkčí gumy jsou vhodné pro protahování a rehabilitaci. Při cvičení doma si tak můžete rozšířit sestavu cviků o další, které byste bez posilovací gumy nemohli vykonávat.

V obchodech se sportovními potřebami je pestrá paleta nabídek těchto posilovacích pomůcek, od posilovacích gumiček, přes elastické bandy až po posilovací gumy. Jedná se vesměs o jednoduché a finančně nenáročné cvičební pomůcky sloužící pro rehabilitaci, zpevnění a posilování různých svalových partií. Můžete je používat při běžném cvičení nebo strečinku. Cvičební nebo také posilovací guma má mnohostranné využití při cvičení ve fitness centrech i doma, při posilování jednotlivých svalových partií, nebo při rehabilitaci. Podle tréninkového zaměření lze vybrat z několika typů posilovacích gum, lišících se navzájem především tuhostí.

cando-low-powder-exercise-resistance-bands-50Pro provozování aerobicu se například hodí posilovací guma Aerobic band, která je dostatečně silná, a tudíž se hodí pro všechny ostatní typy sportů. Dalšími jsou například fitness gumy sloužící k procvičení téměř všech svalových partií, hlavně sedacích, zádových a břišních svalů. Vybírat si můžete podle svých schopností mezi třemi stupni napětí. Prodávají se slabé, střední a silné posilovací gumy.

Skvělou pomůckou pro domácí cvičení je široká fitness guma HMS GU 02 určená k posilování všech partií. Výhodná je i pro cesty na dovolenou, neboť ji snadno sbalíte do kufru, což je rozhodně výhodnější, než sebou tahat třeba činky. Tyto posilovací gumy jsou rovněž prodávány v různém napětí a také v rozmanitém barevném provedení. Jsou určeny pro posilování zejména dolní části těla. Pořídit si je můžete již od částky 60,- Kč, takže vás pravidelné cvičení nebude stát prakticky žádné prostředky.

Posilovací pružiny

Jedná se o alternativu cvičebních gum, zde je držení omezené pouze na koncové gripy a je třeba dávat pozor na to, aby se natažená pružina nedotýkala kůže, mohlo by dojít ke skřípnutí. Ačkoliv byla hojně využívaná především v dřívějších letech, jako snadno dostupná náhrada mnoha fitness strojů, i dnes ji lze snadno zakoupit a vybavit si tak domácnost o pomůcku vhodnou pro procvičení především horních partií těla.

364104107_161U pružin se snadno nastavuje jejich tuhost a to počtem pružin, které lze snadno přidávat nebo ubírat prostřednictvím klínku. Tato cvičební pomůcka je houževnatá, snadno skladná a vhodná pro začátečníky i pro lidi, kteří aktivně cvičí již dlouho.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*