Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Pořádná záda? Zkuste to shybem!

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Mít kvalitně široká záda je snem každého z nás. Záda totiž vytvářejí celkový dojem z vrchní částí těla, a pokud je máme povadlá a ne dostatečně procvičená naše tělo nepůsobí příliš hezky. Proto je důvod věnovat této části těla důkladnou pozornost. A jak je procvičovat doma? Je to jednoduché, stačí pouze hrazda a několik pořádných shybů.

Shyby jsou doslova darem z nebe. Díky nim totiž můžeme velmi efektivně rozvíjet sílu vrchní části těla, budovat svalovou hmotu a zlepšovat celkovou hybnost těla. Mnoho lidí si myslí, že shyby patří do posilovny, to je ovšem omyl, protože shyby můžeme bez problému cvičit i v domácích podmínkách, stačí na to mít pouze řádný nástroje a tím je hrazda.

10730

Hrazdu je možné vyrobit v domácích podmínkách, ale také si jí můžeme koupit. Lze jí umístit například do futer dveří, navrtat na stěnu, popřípadě umístit do žebřin, pokud je doma máte. Jsou vhodné k cvičení shybů všech druhů. Shyby by měly ve vašem zásobníku cviků zaujímat výhradní místo, podobně jako je tomu u dřepů, ovšem stejně jako na dřepy, je i na shyby velmi často zapomínáno a v posilovnách tak mnohem častěji vidíme obsazenou věž se stahováním kladky v předklonu, popřípadě veslovací trenažér, a to je škoda.

rookie-mistakes-the-pullup-main

Shyby totiž stejně jako dřepy dokážou perfektně nastartovat přirozené anabolické procesy, které vedou k nárůstu svalové hmoty, úbytku tuků a zrychlení metabolismu. To je z toho důvodu, že při shybech zapojujeme nejen široké zádové svalstvo, ale také bicepsy, ramena, spodní záda a břišní svalstvo.

pull-up-juicebar

Při provádění shybu je důkladné se pořádně rozcvičit a prohřát. Hrazdu uchopíme širokým přirozeným úchopem s palci nahoře, popřípadě můžeme zařadit extrémně široký úchop, který je ovšem podstatně náročnější. Tělo by mělo být zcela spuštěné, ovšem ramena ne úplně povolená. S nádechem přichází přitáhnutí vzhůru, které by mělo být spíše snahou přitažením loktů k tělu. Důležité je soustředit se na práci širokého zádového svalstva. Což je ovšem někdy dost problematické, takže to bude chtít trochu cviku.

9837359_orig - kopie

Někdo bojuje s tím, že se nepřitáhne ani jednou. V tom případě můžete požádat někoho z členů rodiny, aby vám pomohl s nadlehčením vaší váhy, popřípadě můžete pro začátek trénovat s výskokem a poté se pomalu pouštět dolů. Takto ze začátku zvládnete třeba jen dvě nebo tři opakování, postupně se však ve vašich zádech začne probouzet síla a přítahy budete moci provádět čím dál více kvalitněji. Tak hodně štěstí!


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*