Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Pohybový extrém: běh do schodů

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Posilujete nohy? Už vás nebaví klasické dřepy nebo běhání? Tak vyzkoušejte něco nového! Tím by mohlo být například běhání do schodů. Skvěle tím posílíte nohy a prorýsujete svaly na nich. Zároveň se také jedná o fyzicky velice náročnou činnost, která posílí cévní systém a dýchací soustavu. Spálíte tuk, omezíte riziko cévních chorob a posílíte imunitní systém. Blahodárně běhání do schodů působí i na stres a dlouhodobé doplnění energie.

 

Jedná se o náročnější variantu sprintu, po které vás budou za chvilku nohy bolet jako čert. Jistý úhel pohledu na běhání do schodů dokonce tvrdí, že se jedná i o zdravější verzi běhu, protože nohy nedopadají z takové výšky jako při běhání a díky tomu šetříte kloubní chrupavku.

William Graham, Divinity School Dean, exercises at the Harvard Stadium at Harvard University. Kris Snibbe/Harvard Staff Photographer

Fantazii se v podstatě meze nekladou. Můžete běhat na jakýchkoliv schodech kdekoliv. Vevnitř i venku. Důležité je jen hlídat si technický stav schodů, a zda nekloužou. Zajímavou volbou jsou schody v paneláku, kde můžete ke sjíždění dolů využít výtahu, protože sbíhání a scházení schodů není zdravým pohybem. Navíc si ve výtahu odpočinete, což je tady opravdu potřeba. 016507202_prevstill

Pro začátek vám stačí opravdu málo. Pro netrénovaného člověka je někdy dost těžké schody jen vyšlápnout. Proto někdy na začátek stačí zvolit jen svižnou chůzi. Pokud se pustíte do běhání, zvolte si pro začátek lehčí tempo a postupně jej navyšujte. Můžete také vyzkoušet prokládání běhu do schodů s klasickým během.Running-myth-1

V průběhu určitě narazíte na klasickou otázku. Brát schody po jednom, nebo po dvou? Odpověď na ní není vůbec jednoduchá. Záleží především na vás a také na délce a výšce schodů. Obecně však platí, že při běhání schodů po jednom, je frekvence pohybu velice rychlá a jedná se tak o trénink spíše aerobní. Po dvou, popřípadě i po třech se jedná spíše o silovou záležitost.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*