Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Pohyb základní prvek lidského těla: těžší úroveň

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Po krátké pauze vám opět přinášíme pokračování v našem miniseriálu, který se věnuje zdokonalování našeho těla tak, aby nám poskytovalo co možná největší hybnou funkčnost. Dnešní tréninkový plán je o něco těžší než ten předchozí a budeme v něm provádět těžší modifikace předešlých cviků.

Pro začátek opět dáme opět trochu motivace.

https://www.youtube.com/watch?v=gCy7OiBp6w0&feature=youtu.be

Rozcvička
I u těchto cviků zahájíme trénink jemnou rozcvičkou, při které v nízkých polohách měníme pohyby svého těla velmi dynamicky a plynule. Pomocníkem by zde měla být hudba, která bude udávat tempo, takže ani moc rychlá, ani moc agresivní.

Bakasana-nepodepřená pozice jeřába
Pokud jste již zvládli pozici jeřába, je načase přejít k těžší variantě. Tou je udržení se v této pozici bez opory ve vzduchu. Kolena jsou přitažená k hrudníku a celé tělo balancuje ve vzduchu jen na rukou. Pro začátek nejsme v předklonu, ovšem později se snažíme celé tělo předklonit. V pozici se snažíme udržet alespoň pět vteřin a pak krátce odpočíváme. Vše opakujeme alespoň 5 minut.crow-pose-variations-beginner-3

Pokud zvládneme i tuto variantu, je na čase pokusit se přejít z této pozice do pozice stojky na rukou. To můžeme zpočátku dělat formou negativu, tedy pokusíme se tělo vyšvihnout do stojky a končit v jeřábu či na kolenou. Cestu dolu se snažíme do možná nejvíce brzdit. Opět opakujeme alespoň 5 minut.

Klik s přechodem do side-planku
Provádíme klasický klik, ovšem v horní poloze postupně tělo přerotujeme do side-planku, tak aby i hlava šla za zvednutou horní paží. V této poloze setrváme alespoň 5 sekund a následně se opět vracíme zpět do kliku. Důležité je mít celý tento pohyb silově co možná nejvíce pod kontrolou. Cvičíme 5 kliků na jednu stranu a pět na druhou stranu, celkově 3 série s pauzou jedné minuty.rotational-torso-push-up_push-up-variation-

L-Sit
Poslední možnosti na cvičení hybné síly je L-sit. Zde je možné používat nejrůznější pomůcky, například provádět cvik na židli. Velmi oblíbenou variantou je provádění L-situ na hrazdě. Musíte si najít tu polohu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Nesmíme se prohýbat v zádech a dbát především na vytrvalost, i zde je zapotřebí alespoň 5 minut. stažený soubor

Na konci cvičení nezapomeňte na pořádný strečink.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*