Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Pár rad pro hubený a spokojený život

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Články typu “Zhubněte za týden“, “Po jednom dnu bez cvičení uvidíte změnu“ a podobné hoďte za hlavu a začněte opravdu přemýšlet o vašich možnostech. Nesnažte se rychle zhubnout, ničemu nepomůžete, zničíte si svůj metabolismus a vašemu tělu jen ublížíte. Raději se zaměřte na důležité body, které můžete jednoduše ovlivnit.

Prvním a nejdůležitějším bodem je pohyb. Začít se hýbat, ač to zní sebevíc triviálně, je jedna z nejtěžších věcí. Stydíme se, nemáme na to čas, nechce se nám, jsme unavení, ale po prvním běhu nebo cvičení zjistíme, že nás pohyb více než unavuje, posiluje. Celému organismus se dostane prokrvení. Je jedno, jaký pohyb si vyberete, ať je to běh, jízda na kole, posilování nebo plavání, každý pohyb nastartuje váš metabolismus a často jen malá pohybová změna přináší velké výsledky. Zkuste si zařadit do vaší každodenní rutiny procházku nebo dvacetiminutové cvičení.

shutterstock_92550337

Nezapomínejte na dostatek zeleniny a ovoce. Zkuste ji zařadit do každého jídla. Přináší nám mnoho vitamínů a také vlákniny, která napomáhá lepšímu zažívání.

zelenina

Osvědčeným způsobem, jak jednoduše zhubnout, je bezlepkové stravování. Vynechte ze své stravy lepek. Lepek je potencionálním alergen, který velice zatěžuje naše zažívání. Zkuste dva dny vypustit lepek a uvidíte, že se budete doslova cítit lehčí. Pocit nacpaného břicha vás opustí. Strava evropského občana se z větší části skládá právě z pochutin obsahující lepe. Je obsažen v pšenici, žitě a ječmenu. Vzpomeňte si na svůj den, snídali jste pečivo? K obědu jste si dopřáli knedlíky a k večeři těstoviny? Váš celodenní jídelníček obsahoval v každém jídle velké množství lepku. Jsme zvyklí jíst přemíru pečiva a zapomínáme na alternativní možnosti. Dejte si místo chleba k snídani jáhlovou nebo rýžovou kaši neobsahující lepek, k obědu bezlepkové těstoviny a k večeři zeleninu a maso. Pokud se vám to zdá pro začátek těžké, vyberte si ze začátku dvě jídla, ze kterých lepek vynecháte a uvidíte sami, že se bez lepku obejdete a budete zdravější.

514503_bezlepkova-dieta-1_image_620x349-300x168

Důležitým bodem, na který většina z nás zapomíná a má pocit, že není důležitý, je odpočinek. Pokud jste pracovně zatížení, svou energii vkládáte do pohybu nebo máte hodně stresu, naučte se odpočívat. Většina lidí tuto skutečnost opomíjí. Odpočinek neznamená zapnout televizi a bezmyšlenkovitě sledovat jakýkoliv pořad. Dívejte se na televize jen na pořady, které vás opravdu zajímají. Odpočívejte v klidu, nerušeně se svými myšlenkami, v posteli, na zemi, ve vaně, s relaxační hudbou. Takový odpočinek vám od únavy opravdu pomůže.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*