Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Paleostrava

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Pokud toužíte po skvěle vytvarovaném těle, měli byste vědět, že samotné cvičení představuje asi jen 30% celého úspěchu. Zbylých 70% je o správné a zdravé stravě. Pokud stále nevíte, jak svůj jídelníček pojmout, mohl by vás zajímat pojem paleo strava.

A co se vlastně jedná? Paleo strava představuje nejzdravější způsob stravování, protože jako jediný výživový přístup pracuje s naší genetikou. Paleo strava pracuje s naším tělem tak, aby bylo zdravé a štíhlé a hlavně plné energie.
Jak asi víte, naše moderní strava je plná chemikálií, náhražek, rychlých cukrů a tuků. To vše nám dosvědčují biologické, oftalmologické a dermatologické důkazy o tom, že naše tělo vlivem této stravy strádá. Tělo vlivem všech negativních látek rychleji stárne, dochází k tvorbě degenerativních látek a onemocnění jako je rakovina, obezita, cukrovka, srdeční choroby, Parkinson, Alzheimer, deprese a neplodnost.

images

Paleo strava pak představuje to nejzákladnější, co můžeme jako člověk z pohledu biologického sníst. Jedná se o stravu, která nikdy neprošla žádným průmyslovým zpracováním. Slovo paleo vychází ze slova paleolit, tedy jednoho pravěkého období. Tento název má připomínat, to, že v paleolitu lidé jedli jen potraviny, které jim poskytla sama země, a přežili. A právě tato strava představuje pro náš organismus to nejzákladnější a nejčistší co můžeme přijmout. Tělo se příjmem tohoto druhu stravy dokonale pročistí a uschovává si jen látky, které mu jsou prospěšné.

stažený soubor

A čemu bychom se měli vyhýbat a co naopak přijímat? Základem je vyhýbat se mléčným výrobkům, obilovinám, průmyslově zpracovanému jídlu cukrům, alkoholu, luštěninám a škrobu. Přijímat bychom naopak měli ovoce, zeleninu, libové maso, ořechy a semena, mořské plody a zdravé tuky.

stažený soubor (2)

Pokud tedy chcete změnit svou tělesnou kondici, nebo naopak vyléčit některou z nemocí, určitě paleo stravu vyzkoušejte. Uvidíte sami, že budete plní energie a radosti.

stažený soubor (1)


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*