Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Objemová fáze je tu

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Kdy zařadit objemový trénink a kdy ten rýsovací? Většina profesionálů má jasno. Podzim a zima se nesou ve znamení objemu, s jarem přichází rýsovací fáze.

Objem nebo rýsování?
Vybudovat si kvalitní postavu je těžkou dřinou, která nespočívá v pouhém dokola opakujícím se zdvihání činek. U posilování je zapotřebí především pořádně myslet a přemýšlet nad postupy, které nás dovedou až na úplný vrchol. Je tedy nutné dobře si nastavit jídelníček, mít skvělé zvládnutý tréninkový plán a také vědět, jaké cviky je vhodné v dané období zařadit. Mnoho lidí si totiž myslí, že díky objemovému tréninku dosáhnou skvělých výsledků, ovšem aby bylo objemové svalstvo vidět, je zapotřebí odstranit přebytečné tukové zásoby pod kůží.

workout

Otázkou však je, kdy máme zařadit ty cviky, díky kterým budeme budovat hmotu, a kdy ty cviky, které nám jí odkryjí? Odpověď na tuto otázku je vcelku jednoduchá. Pokud vezmeme v potaz, že naše tělo vystavujeme na obdiv nejčastěji v létě, je vhodné si obě fáze naplánovat tak, aby konec rýsovací vycházel na letní měsíce. Z toho důvodu je tedy nyní (v čase končícího léta) zapotřebí najet na takové cviky, které budou budovat naší hmotu a u těch setrvat po celý podzim i zimu. S příchodem jara pak nastává fáze rýsovací, díky které dáme získanému objemu vyniknout. Jedná se o postup, který volí většina osob pečující o své tělo a je to postup ověřený.

adrenalast-titanium-pro-x-workout-improvement

Jak na to?
Cviky na zvyšování objemu vašeho svalstva nejsou nikterak záludné. Není u nich totiž ani tak otázkou jaké cviky děláme, ale spíše jak je děláme. Ideální volbou pro získání objemu je zařazení správného počtu opakování, tedy přibližně 6-8 a také správné váhy, která by měla být natolik vysoká, abychom při posledním z šesti či osmi opakování těžili z posledních sil. Jaký typ cviku zařadíte, je samozřejmě již plně na vás a záleží na partii, na kterou se chcete zaměřit.

post-workout

Objemová fáze musí být také podpořena dostatečně velkým množstvím proteinu, aby mělo z čeho budovat svalovou hmotu. Nezapomínejte však i v objemové fázi alespoň jednou týdně zařadit nějaký dynamičtější sport, abyste si zachovali dostatečné množství síly a hybnosti. Vhodné jsou halové sporty, jízda na kole, běh či box a další bojová umění. workout-routine

Snažte se jít vždy na dno svých sil. Zpočátku to bude bolet, ale bolest rychle odezní a vystřídají jí pocity blaženosti a spokojenosti nad výsledky, které se rychle dostaví. Tak s chutí do toho.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*