Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Nepodceňujte tělesný somatotyp: Mezomorf

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Asi jste již někdy slyšeli o tělesných somatotypech ektomorf, mezomorf a endomorf. To do jaké třídy se řadíte, dokáže velmi silně ovlivnit i to, jak by měl vypadat váš tréninkový plán i jídelníček. Pojďme se proto nyní o něco blíže podívat na jednotlivé tělesné typy a pomoct vám nalézt se v některém z nich.
Znalost našeho somatotypu nám pomůže porozumět našemu tělu a tak upravit zátěž na takovou míru, která mu bude přesně vyhovovat a díky které bude tělo procházet největším progresem. Každá skupina představuje určitý způsob, jak vaše tělo nakládá s tuky, do jakých částí těla je ukládá a jak efektivně s takovýmito zásobami dokáže nakládat. V laické sféře se často říká, že má postavu hrušky, jablíčka či přesýpacích hodin a přesně na tomto principu pracuje i typologie tělesné konstituce, somatotypu s tím rozdílem, že se jedná o něco více vědecké deskripce. Dnes se budeme věnovat mezomorfovy, tedy tomu nejšťastnějšímu typu.

1378579812_mezomorf

Mezomorf je tělesný typ, který jak se tak říká: to vyhrál. Jedná se osobu se širokými rameny, ucházejícím množstvím svalové hmoty. Jejich zbraní je velice funkční metabolismus, který jim umožňuje rychle přibírat svalovou hmotu a také velice rychle hubnout. Mohou tak bez obav jíst přesně to co chtějí a mají předpoklady pro to být úspěšnými sportovci, což jim umožňuje i ideální profil těla.

119012

Trénink
Trénink tohoto typu je velice jednoduchý. Stačí jej zařadit čtyřikrát do týdne s tím, že to moc nepřeháníme a cviky provádíme 3-5 sérií po 6-12 opakování. Vyhnout by se měli posilování nohou a také jízdě na kole. Omezit by se měly také cviky zaměřené na břichu, aby nebyl pas příliš silný. V případě nabíraní nadměrné svalové hmoty je zapotřebí zařadit kardio trénink. Soustředíme se na cviky celého těla a ne jen na jednotlivé svalové partie. Vyvarovat bychom se měli také cvikům, které jsou zaměřeny na trapézové svaly, horní část zad, krčení ramen a přítahy činek k bradě. Kombinujte metabolické cviky s těmi posilovacími. Pokud budete jen posilovat, vaše tělo by mohlo mít s příliš rychlým přírůstkem svalové hmoty problémy, které by se odrazili na zdravotních potížích.

23678


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*