Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Multipress – ideální stroj

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Pokud se rozhodnete cvičit a posilovat, nemusíte chodit do veřejného fit centra. I ve svém bytě můžete mít skvělé zařízení, které plnohodnotně nahradí některé stroje v posilovnách. Je jím multipress, což je víceúčelový posilovací stroj, na kterém lze provádět řadu cviků s menší i velkou zátěží, jako byste cvičili v posilovně či ve fitku. Multipress umožňuje dělat například dřepy, benchpress, tlaky vsedě a řadu dalších cviků prováděných s menší či velkou činkou.

Výhody multipressu

weider_c650Hlavní výhodou multipressu je samozřejmě skutečnost, že máte takovýto víceúčelový stroj doma a nemusíte nikam chodit. To vyhovuje především lidem, kteří neradi cvičí s dalšími potícími se a funícími cvičenci a také chtějí ušetřit na poplatcích za vstup do veřejné posilovny.
Vedle toho má multipress i technické výhody, spočívající v tom, že umožňuje větší jistotu při cvičení díky vedené dráze pohybu a také v tom, že pohyb lze kdykoliv zajistit pootočením tyče.
Mezi další přednosti multipressu patří vybavení výškově stavitelnými dorazy, čímž je možné omezovat dráhu pohybu nebo eliminovat riziko zranění při případném selhání. Díky tomu nepotřebujete mít po boku parťáka, který by hlídal, aby vás činka nezavalila. K vybavení multipressu patří kvalitní nerezové pojezdové tyče a činková tyč, na kterou lze připevňovat různou zátěž podle individuálních potřeb.

Cviky
Multipress je zaměřen na procvičování většiny tělesných partií. Dřep na multipressu je zaměřen na rozvoj čtyřhlavého svalu stehenního a kvadricepsu. K procvičování ramen lze provádět cvičení vsedě s opřenými zády, kdy zvedáte činku po přesné dráze „po kolejích“.

Pro zvětšování objemu ramen je tento cvik účinnější, než cviky pákové (upažování, předpažování apd.) Při tlacích na multipress je aktivována hlavně přední, a pak i střední hlava deltového svalu.
Tlakové cviky na multipressu pomáhají posilovat nejen ramena či stehna při dřepech, ale i břicho, záda, lýtka, bicepsy, tricepsy a další svaly a tělesné partie. K multipressu by měla být součástí polohovatelná lavice, díky které si lze nastavit úhel cvičení pro cviky vleže i v sedě.

Nevýhody multipressu
Hlavním negativem multipressu je jeho velikost, takže v malém bytě mohou být s jeho umístěním potíže. Problém může nastat i v případě, že si budete chtít pořídit do bytu něco jiného nebo vám prostě multipress přestane vyhovovat. Pokud se budete chtít multipressu zbavit, můžete i nadále používat alespoň jednoručky nebo těžkou činku.
Cenové rozpětí multipressů je od 4 tisíc až třeba po 80 tisíc Kč. Záleží na složitosti zařízení a na počtu jednotlivých komponentů, které umožňují domácí cvičení, protahování a posilování na vysoké úrovni. Ačkoliv je multipress univerzální, tak ke kompletnímu vybavení domácí posilovny je ideálně doplnit vybavení o jednoruční činky a velkou činku se závažím. Je třeba myslet na to, že multipress je určen pro cviky v jedné dráze.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*