Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Lepší životní styl ruku v ruce s pracovním

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Sedavý pracovní styl plný stresů, nervů a nedostatku pohybu je bohužel cizí pro stále větší množství lidí. A přitom stačí tak málo. Pojďme se podívat na několik rad, tipů a triků, jak i při pracovním životním stylu kancelářském můžeme žít zdravěji a pozitivněji.

Sedavé zaměstnání je stále typičtější pro více osob. Tato práce bývá velice často doprovázena stresem, trávením mnoha času v práci a také minimem pohybu. Pro mnoho osob, kterým je tento životní styl blízký představuje pravidelná pohybová aktivita příliš velké časové zatížení, které si nemohou dovolit a velmi často právě čas používají jako svou výmluvu.

Existuje však velká spousta maličkostí, které když budete provádět, tak se váš pohybová koeficient zvedne alespoň na hladinu potřebného průměru, které vaše tělo potřebuje každý den. Jedná se o úkony, které vám nebudou zabírat příliš mnoho času, a jejich plnění by pro vás nemělo představovat žádný problém.

Parkujte dále do zaměstnání
Pokud cestujete do zaměstnání automobilem, a máte možnost své auto nechávat alespoň několik minut od zaměstnání, určitě neváhejte. Před zaměstnáním a po něm si dopřejete krátkou procházku, díky které si provětráte hlavu a ihned budete mít alespoň minimální pohyb.

Pokud můžete, využívejte MHD
Při používání MHD, budete přímo donuceni používat. Budete tak získávat další minutky chůze a navíc můžete vystoupit například o jednu zastávku dříve a zbytek cesty dojít, což je vždy skvělé.

Aktivní přestávka
Přestávky byste měli vyplnit aktivním pohybem. Udělejte si pár dřepů, kliků o stůl, a pokud vám to kancelář a kolegové dovolí, využijte i cvičební pomůcky, jako je například fitness míč, na kterém můžete u počítače občas i sedět.

Kolegům nevolejte, ale mluvte s nimi
Pokud potřebujete kontaktovat kolegu ve stejné budově, ve které se nacházíte, určitě nepoužívejte telefon, ale vyhledejte ho osobně. Při komunikaci si nesedejte, ale stůjte na místě.

Výtahy ne
Výtahům zásadně říkejte ne! Chůze po schodech je mnohem lepší, než použít výtah. Navíc pokud schody vyběhnete, určitě tím nic nezkazíte a budete možná ještě rychlejší než výtah.

Na oběd bez auta
Pokud putujete během své odpolední pauzy na oběd, a můžete si dovolit na dané místo chodit pěšky. Není problém si jídlo objednat předem a čas, který věnujete trávení u čekání na jídlo, můžete strávit procházkou a poté klidným snědením jídla. Navíc cestou zpět pěkně vytrávíte.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*