Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Kliky na několik způsobů

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Kliky jsou cvikem, který zná pravděpodobně každý z nás, i ten, kdo o cvičení a posilování slyšel pouze sporadicky. Mnoho sportovně aktivních jedinců však tento typ cvičení poměrně značným způsobem podceňuje, ne-li ho dokonce ignoruje. Přitom kliky jsou velice mocnou zbraní jak na sílu, tak kondici.

Jde o praktický druh cvičení, k němuž nevyžadujete v podstatě žádné speciální nástroje, a proto ho lze realizovat nejenom ve fitness, ale také v pohodlí vlastního domova.

Kliky jsou zaměřeny především na posílení horních partií, a to převážně hrudníku, ramen a paží, konkrétně tricepsů.

 

Jakým způsobem lze cvičit kliky?

klikyKlasický klik je znám určitě komukoliv. Ležíte hrudníkem k podlaze, nohy natažené a na špičkách, rukama se opíráte o zem a zvedáte své tělo směrem od země, aniž byste se jí jakkoliv dotkli. Základní cvičení, které lze samozřejmě obohatit o řadu dalších prvků, jako je například setrvání v dolní poloze nebo kliky s výskokem, respektive odlepením rukou od země.

Velice oblíbené jsou však i další modely kliků, které posilují některé partie více, než je běžné.

  • Kliky tricepsové – ruce jsou oproti normálním klikům mnohem více u sebe, zhruba v poloze ramen, tudíž zabírají hlavně tricepsy
  • Kliky s nohama ve vzduchu – klasické kliky, při nichž si pod nohy vložíte další předmět, případně je umístíte na židli, čímž zvýšíte náročnost tohoto cvičení a mnohem více posílíte horní prsní svalstvo
  • Kliky na jedné ruce – ti zkušenější a vytrvalejší mohou zkusit kliky s jednou rukou za zády, kdy jsou nohy umístěny daleko od sebe a ruka je vystrčena více od těla

Kliky pro začátečníky

Pakliže i vy chcete patřit mezi nadšence, jejichž tělo bude lemováno svaly, využijte kliky pro začátečníky. Provádějte klasické kliky na kolenou, kdy posiluje s mnohem menší fyzickou zátěží. Cvik ideální pro ženy.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*