Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Jak začít s posilováním ve fitnesu

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Fitness centrum je pro mnohé novým místem, které může působit zpočátku až chaoticky. Stejně tak jako ve všem ostatním, tak i ve cvičení je potřeba mít pořádek a stanovit si jasný plán, podle kterého bude cvičení probíhat. Jestliže plán mít nebudete a cviky budete střídat dle své libosti, tak tělo posílíte, ale vaše cvičení nebude efektivní. Je potřeba k němu přistupovat tak, abyste se mohli zdokonalovat a provádět cviky, které budou mít pro tělo požadovaný efekt. Držte se proto základních bodů, které byste měli brát v potaz při vaší návštěvě posilovny.

 

posilování ve fitnes

 

 Pravidelnost

Určete si, kolikrát týdně budete posilovnu navštěvovat. Pro maximální efekt by to mělo být alespoň 2x, ale maximálně 4x týdně. Tělo potřebuje dostatek času na regeneraci svalů a obzvláště zpočátku se nepřepínejte a dbejte na odpočinek. Naopak pokud byste chodili méně než 2x týdně, tak se svaly nebudou dostatečně stimulovat k tomu, aby bylo cvičení efektivní a dosáhli jste tak požadovaných výsledků.

 

 Technika nebo síla?

Správná technika je při cvičení základem, pokud ji nedodržíte, tak nikdy nedojde ke správnému stimulování požadované partie, jelikož si tělo bude dopomáhat jinou partií. Obzvláště dbejte na správnou polohu zad. Při cvičení se snažte mít nohy na šířku ramen, lehce zasuňte čelist dozadu, lopatky dejte blíže k sobě a zpevněte břicho. Uši, ramena a kyčle by měly být v jedné rovině.

U samotných tréninků přidávejte zátěž až po dokonalém zvládnutí techniky. Samotná cvičení si rozdělte na vytrvalostní a silová.

 

 Stravování

Necvičte s plným žaludkem, během cvičení je zapotřebí, abyste netrávili jídlo. Vyhýbejte se proto těžkým jídlům a najezte se nejdéle 2 hodiny před cvičením. Po cvičení naopak dbejte na rychlé doplnění energie, neboť do 30 minut po cvičení jsou svaly schopné nejlépe vstřebávat sacharidy. Ideální volbou jsou jídla bohatá na bílkoviny a sacharidy, ovšem po cvičení je potřeba, aby se živiny vstřebaly rychle, proto jsou tak oblíbené sacharidové a proteinové nápoje.

 

 Rozdělení cviků

S pravidelností souvisí i rozdělení cviků, při posilování byste se měli zaměřit pokaždé na určité svalové partie. Všeobecně jsou to takové partie, které během dalšího cviku nebudete zatěžovat, zároveň protichůdné svaly byste měli nechat vždy na další trénink. Vyvarujte se spojování zádových a bicepsových svalů, dále naopak tricepsových a prsních svalů. Důvodem je jejich využití při jednotlivých cvicích. Raději je rozdělte mezi jednotlivé dny separovat byste měli obzvláště:

 

1.Prsní svalstvo, ramenní svaly, trapézy, břicho, lýtka

2.Zádové svalstvo, tricepsové svaly, stehna a hamstringy

fitness

 

 Strečink

Nezapomínejte na důkladné protažení a to obzvláště u svalstva, které hodláte při tréninku procvičovat. Neprotahujte však ztuhlé svalstvo. Trénink vždy začněte rozehřátím a to nejlépe 5-15 minutami na cyklistickém nebo běžeckém trenažéru, případně na boxovacím pytli. Protáhněte se také po ukončení cvičení, zamezíte tak zkracování vašich svalů.

 

 Rada trenéra a výbava fitnesu

Ve většině fitness centrech fungují trenéři, kteří vám mohou poradit, se kterými stroji je ideální začít. Výbavy jednotlivých posiloven se velmi liší, proto je ideální objevit možnosti, jaké nabízí ta vaše.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*