Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Jak přežít Vánoce

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Vánoce se kvapem blíží a s nimi cukroví, velké sváteční hody a mlsání. Z toho důvodu představují pro mnoho lidí velký problém v podobě dodržování zdravého jídelníčku. Jak se tedy na svátky připravit? A jaká pravidla dodržovat? To si prozradíme právě teď.

 

Důležité je nad celou se pozastavit, popřemýšlet o ní a hlavně se zbytečně nestresovat. Jak víme stres a celková psychika člověka mají na jeho zdraví leckdy nejzásadnější vliv. Zároveň byste neměli nikterak omezovat svou standardní pohybovou aktivitu, ale zároveň také nikterak radikálněji navyšovat. Do svého denního pohybu můžete také zapojit nové druhy aktivit, které se vážou k danému zimnímu období, tedy běžkování, sjezdování, nebo skialpinismus.

crosscountry

Co se samotného jídelníčku týče, mějte na paměti, že pokud ho opravdu poctivě dodržujete již delší dobu, tak výkyv v podobě pochutnání si na něčem dobrém, vám ve vašem úsilí, nikterak radikálně neublíží. Nic se však nesmí přehánět. Zároveň však také myslete na to, že se mnoho tradičních ingrediencí ať už v cukroví, či dalších vánočních pokrmech, dá nahradit zdravější alternativou.

food-6

Zvýšený příjem sacharidů byste měli podpořit dostatečným příjmem tekutin, které tělu pomáhají s jejich trávením. Nejlepší volba pak spočívá v čisté vodě. Nezapomínejte ani na čerstvou zeleninu a ovoce, které je v zimních měsících obzvláště důležité. Svému tělu dodáte dostatek vlákniny, vitamínů, přírodních antioxidantů. Ovoce se zeleninou má také tu výhodu, že je zásadotvorné. Vyhnete se tak překyselení organismu a tím i nepříjemným pocitům, které vyšší příjem, hlavně jednoduchých sacharidů způsobuje. Obojí si tedy dopřávejte ke každému hlavnímu jídlu, i mimo ně.

Pamatujte tedy, že nic se nemá přehánět, ale občas si svému tělu můžete dopřát trochu toho požitku v podobě dobrého kaloričtějšího jídla.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*