Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Jak na domácí posilovnu

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Pořízení domácí posilovny nemusí být vůbec žádný problém. Stačí si pořídit pouze pár nezbytných doplňků a vymezit si prostor, ve kterém pro vás bude vždy nachystané náčiní. S posilovnou doma jde totiž hubnutí a rýsování svalů samo!

Pořídit si vlastní posilovnu v sobě obnáší hned několik užitečných výhod. Nemusíte se trmácet z tepla svého domova do posilovny a zase zpět, dbát na otevírací dobu, předvádět se před ostatními, utrácet za vstupné a popřípadě muset čekat až se uvolní váš trenažér. Mír domácí posilovnu je zkrátka maximálně výhodné a vůbec to není náročné

Domácí-posilovna

Prostor:
Pro zřízení posilovny to bude nejdříve chtít najít vhodný prostor. Ideální je samostatná, dobře větratelná místnost, která bude i době odhlučněná. Místnost nemusí být nikterak velká, stačí pouhých 10 až 20 metrů čtverečních. A pokud vybere pomůcky pro cvičení, které jsou maximálně skladné, tak i méně. Podlaha místnosti by měla být ze snadno udržovatelného povrchu, jakým je dřevo, PVC, linoleum, nebo speciální guma. Důležitá je také speciální podložka po činky, která bude tlumit nárazy.

posilka2

Vybavení:
Před samotným pořízením vybavení je dobré si uvědomit, čeho vlastně chcete dosáhnout. Ženy dávají vesměs přednost aerobnímu cvičení, které spálí jejich tukové zásoby a které jim pomůže vytvarovat tělesné křivky. Naopak muži dávají přednost tréninku na budování hmoty na rukou, hrudníku, břichu a zádech. Ke každému z těchto cílů slouží jiné pomůcky, které jsou také různě drahé. Nemusíte se hned dívat na cenovky těch nejlepších přístrojů. Mnohdy vám bude stačit i vaše vlastní vynalézavost. Před samotným pořízením všeho potřebného si také udělejte jasný plán, kam co postavíte, abyste měli v posilovně dostatek místa.

posilka5

Tři zóny:
S rozestavěním náčiní se řiďte podle pravidel tří zón. První zóna by měla sloužit pro strečink a protažení vašeho těla. Na to vám bohatě postačí podložka na zemi. Druhá zóna by se měla zaměřovat na aerobní část. Zde máte na výběr mezi běhacím pásem a dalšími přístroji, ale bohatě vám postačí i obyčejné švihadlo či boxovací pytel. A poslední zónou je posilovací zóna. Zde se zřejmě neobejdete bez multifunkční posilovací věže či lavice. Ovšem mnoho možností poskytují také staré dobré činky, TRX systém, sandbagy, bulgarbagy a catlebelly.

BCX2Front_wModel

Pamatujte si však, že nejdůležitější je věnovat se vašemu cvičení opravdu pravidelně, což vám zajisté díky blízkosti a pohodlí domácí posilovny nebude dělat problém. Nenechte se ihned odradit tím, že výsledky nejsou hned vidět. Vše chce svůj čas a píli. A pokud jí vašemu tělu dopřejete, jistě se vám za ní rádo odmění.

3


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*