Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Jak cvičit ve vedrech

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Pokud máte i v těchto vedrech vůli zacvičit si, děláte dobře. Mějte však na paměti, že podmínky jsou extrémní a proto je nutné dodržovat několik zásad, abychom náš organismus příliš nezatížili.

Letošní léto nám přineslo opravdu extrémní teploty a je otázkou, zda máme v takovém počasí vůbec tělo vystavovat zátěži, nebo se jen povalovat u vody a ve stínu s nanukem v ruce. První varianta je přeci jen o něco přijatelnější, ovšem je zapotřebí hlídat si několik důležitých věcí, abychom naše tělo nepřetížili a nedošlo k jeho kolapsu.

1.-dont-dive-in-435

Pitný režim
Tím prvním je samozřejmě pitný režim, který je nutno dodržovat i mimo horké dny. V těch momentální je však nutné dodávky vody zněkolikanásobit, zvláště pokud vyvíjíme pohybovou aktivitu. Nepijte podle žízně, ale podle určitého plánu. Prostě si řekněte: dopoledne vypiju tolik tekutin a ty také vypijte. Dávejte si také pozor na to, co pijete. Vyhýbejte se slazeným nápojům, alkoholu a kávě. Nejlépe pijte pouze čistou vodu, popřípadě iontový nápoj.

Runner

Chraňte se před sluncem
Dávejte si pozor, abyste se příliš nevystavovali slunečním paprskům. Pokrývka hlavy je nutností, a pokud chcete cvičit, cvičte raději v interiéru.

stažený soubor (1)

Jídlo
V době veder je dobré jíst zvýšené množství zeleniny, ovoce a dalších potravin, které v sobě mají vysoký obsah vlákniny a vody. Zapomeňte na smažené řízky a bůčky. S těmito těžkými jídly si organismus v době veder poradí jen těžko a spotřebuje na to velkou spoustu energie.

stažený soubor (2)

Oblečení
Oblečení vybírejte takové, které bude co nejvzdušnější a nebude vás zahřívat. Doma můžete cvičit jen ve spodním prádle, popřípadě i úplně nazí, pokud vám to vyhovuje. Na cvičení venku volte sportovní oblečení, které dokáže dobře odvádět pot a dobře větrá. Volte spíše světlejší barvy a nezapomeňte i na správné a dobře větrající boty s ponožkami.

blogger-image-1322883969

Vodní sporty
Během cvičení zařazujte vodní sporty. Pokud jdete běhat, naplánujte si trasu okolo místního rybníku a v půli si v něm zaplavte, tělo ochladíte a navíc namočíte své oblečení, které vás bude příjemně chladit cestou domů a než tam doběhnete, bude zase úplně suché.

exercise-6

Doba cvičení
Pokud vám to čas dovolí, snažte se cvičit buď ráno, které je naprosto ideální, a nebo večer. Obě tyto doby jsou ideální pro svou nízkou teplotu.

Hot-Weather-Workout-How-To-Stay-Cool

Poslouchejte své tělo
Jako poslední radu přidáváme důležitost naslouchání vlastního těla. Pokud cítíte, že máte opravdu vysoký pulse, nebo se vám špatně dýchá, je potřeba zastavit a odpočinout si a nedávat si tak vysokou zátěž.

listen_to_body


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*