Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Intervalový trénink: řekněte tukům sbohem!

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Intervalový trénink je ideální variantou pro ty, kteří rádi cvičí jednoduchým a příjemným způsobem. Cvičení probíhá tak, že se nejprve cvičí při vyšší intenzitě, a postupně se přechází na menší a menší. Celé cvičení se dělá v krátkých intervalech. Běžec tak například běží dvě minuty sprintem, a následné dvě minuty zvolní a běží lehkým joggingem.

Jednou z největších výhod tohoto cvičení je že pomáhá zvedat tepovou frekvenci. Ta se tak navyšuje oproti normálnímu cvičení, ve kterém je tělo v nižší intenzitě zátěže. Tepovka navíc zůstane zvýšená i v momentě, kdy jsme s cvičením již skončili. To vede k tomu, že tělo má neustále tendenci spalovat tuky i po tréninku.HIIT FAQ-460

Pokud takto chcete cvičit je nejlepší zaměřit se na velké svalové partie. Ideální je takto trénovat nohy, nebo zádové svalstvo. K tomu aby tyto partie správně fungovali, potřebují více energie než ostatní partie, a tak tělo sahá hlouběji do energetických zásob, které hledá právě v uloženém tuku. Je tak nutné pevně dodržovat náročné fáze cvičení. Pokud by tyto fáze náročné nebyly, bude celý trénink naprosto k ničemu.Interval-Training-Beginners-to-Advanced1

Interval celého cvičení by neměl být delší než 40 minut, což je ideální pro ty z vás, kteří nemají na příliš velké cvičení tolik času. Pokud budete po 40 minutých pociťovat, že byste v sobě našli energii ještě na několik desítek minut cvičení, je zapotřebí zvýšit ještě více intenzitu cvičení.

Gym man push-up strength pushup exercise with dumbbell in a crossfit workout

Naučit se správně cvičit v intervalech může být poměrně náročné. Většina lidí tak začíná cvičením v rozmezí mezi nízkými a středně intenzivními intervaly. Po určité době intenzitu intervalu třeba navyšovat.

Running with heart rate monitor sports watch

Je také myslet na to, že je potřeba střídat nejrůznější tréninkové metody a hlavně umět překonat vyčerpání. Je zapotřebí cvičit do té míry, kdy se cítíte nepohodlně. Hodně lidí tento styl tréninku brzy vzdá, protože se tak prostě cítit nechtějí. Proto je potřeba neustále myslet na své cíle a nevzdávat se.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*