Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Hýždě

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Mít hezky tvarované a pevné hýždě je snem asi každé dámy, ale i některých pánů. Posilování zadku není nic složitého, stačí jen znát ty správné cviky, díky kterým dosáhnete toho, že váš zadeček bude neodolatelný pro pány i dámy.

Hýžďové svalstvo je většinou posilováno zároveň se svalstvem na nohou. Jedná se o poměrně velkou svalovou partii, proto je vhodné doplnit její procvičování, o další menší svalovou partii. Hýždě bychom měli procvičovat dvakrát týdně, abychom co nejrychleji docílili skvělých výsledků. Cviky je potřeba obměňovat, protože hýždě si velmi rychle zvyknou na jednotvárnou zátěž, a přestanou na cvičení reagovat.

Jak již bylo řečeno, hýžďové svalstvo je procvičováno zároveň se svaly na nohou. Při cvičení tedy zapojujete všechny partie nohou. Tím nejlepším cvikem, díky kterému bude váš zadek pevný a krásně oblý jsou klasické, dobře prováděné dřepy, o kterých se dočtete v našem článku o procvičování svalstva na nohou. My si nyní představíme další cviky, které se více zaměřují právě na hýždě, a které je možné provozovat i doma.

Zanožování
Klasický cviky, ke kterému budete potřebovat jen podložku a vlastní váhu. Klekneme na všechny čtyři, můžeme si pomoci také opřením o zeď či židli. V této pozici máme hlavu narovnanou, ramena nesmí být povislá, záda jsou rovná a břicho zpevněné. Nohu postupně zvedáme ze země a tlačíme jí směrem nahoru, dokud nebude svírat úhel 90°. Poté nohu zase dáváme zpět do výchozí pozice. Nohy je třeba střídat, aby byly procvičeny obě půlky hýždí. Nohu můžeme zvedat pokrčenou i narovnanou, podle toho, jak jsme zdatní.

1_hd

Zvedání pánve
Zády si lehněte na zem a pokrčte nohy v kolenou, lehce je roztáhněte. Ruce dejte podél těla dlaněmi dolů. Tělo je v jedné rovině se zemí a postupně odlepujte zadek od země a zvedejte pánev. V horní části cviku setrvejte několik vteřin a pak zadek opět spusťte na zem. Cvik provádějte pomalu a důkladně.

wake-up-your-butt-01-fiss431

Zvedání pánve s přednožením a zvednutou špičkou

Tento cvik je obdobný jako klasické zvedání pánve, jen trochu náročnější. Výchozí pozice je stejná, tedy záda na zemi, nohy pokrčené v kolenou a mírně rozkročené. Pánev zvedáme nahoru a si zároveň stoupáme na špičku opěrné nohy a druhou, skrčenou v koleni či nataženou, zvedáme do vzduchu. Chvilku setrváme v nejvyšší poloze, a poté se opět dostáváme na zem. Cvik opět provádíme pomalu a nohu určitě nezvedáme švihem.

images


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*