Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Hubnutí díky bílkovinám

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Diety stále vládnou světu, a stejně jako módy, i ony podléhají nejrůznějším trendům. Tento rok frčí keto dieta, tedy dieta, která se soustředí na příjem bílkovin, zcela omezuje sacharidy a další pro tělo nezbytné látky.

Bohužel i v dnešní době stále mnoho lidí dává na mediální masáž, a jakmile uvidí něco, co slibuje zázraky rychle a na počkání, neváhají a okamžitě utrácí peníze, jen aby začali shazovat, pokud možno bez námahy. Jenže takto to bohužel nikdy nefungovalo a ani nefunguje. Nejnovějším hitem je nyní bílkovinová dieta. Tedy dieta, která spočívá v obrovském příjmu bílkovin na úkor ostatních látek.

Bílkovina je základní stavební kámen svalstva, a proto je velmi oblíbená u sportovců a kulturistů. Bohužel při držení diety si tělo jako první začne ukrajovat právě ze svalstva, nikoliv z tuků a tak dochází k mohutné ztrátě svalové hmoty. Vysoký příjem bílkovin však svalstvo ochraňuje. A to je princip i této diety. Vyčerpat tělo natolik, aby si začalo brát samo ze sebe. Svaly ovšem díky vysokému příjmu bílkovin jsou ochráněny, proto se tělo dostane do tzv. stavu ketózy, a začne čerpat z podkožního tuku.

Problematikou této diety je však hned několik věcí. Tou první je především extrémní nápor na ledviny, které nemusí takovou zátěž vydržet a mohou zkolabovat. Druhým problémem je, že tělo při této dietě odvádí především vodu, a proto ony slibované zázraky přepočítávané na kila nejsou skutečně tím, za co se vydávají. Problémem je také to, že tato dieta je poměrně dost drahá. Mnoho lidí se totiž spoléhá na prefabrikované výrobky společností, které nabízejí bílkovinové potraviny. Jedno takové jídlo vás však může vyjít pěkně draho. Navíc v momentě, kdy nepřijímáte žádné sacharidy, se tělo velice rychle vyčerpá a budete to cítit. Začnou přicházet chutě na sladké a vy budete muset mít sakra pevnou vůli, abyste pokušení přetrpěli. A jsme u základního problému. Trpění vašemu tělu nikdy neprospěje. Proto jezte normálně, zdravě a mějte trpělivost.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*