Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Fenomén vibračních plošin

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

V poslední době se začínají rozšiřovat centra s vibračními plošinami, kterou si můžete pořídit i domů. Ty slibují zchození kil bez námahy a stačí jen patnáct minut denně. Jak celý systém funguje, a zda je opravdu tak účinný se nyní podíváme.
Vibrační plošiny se nenápadně vkradly do sortimentu cvičících přístrojů. Jejích prodejci je velmi rádi označují za přístroj, který cvičí za vás. To ovšem každého rozumného trkne. Jak je možné, že stroj cvičí za mě a já hubnu?

vplate-one

Celý systém vibrační plošiny je postaven na přenosu energie z přístroje do vašeho těla, což aktivuje svalstvo v těle, které by mělo začít spalovat tukové buňky. Na plošinu si jednoduše stoupnete, sednete či lehnete, stisknete tlačítko a plocha pod vámi se začne rychle překlápět ze strany na stranu, čímž jsou vyvolány požadované vibrace.

VibroPlate2

Svalstvo je jejich působením stahováno několikrát za sekundu a osoba, která na plošině může začít pociťovat námahu. Zastánci tvrdí, že stačí i pouhých 15 minut tohoto snažení denně, abyste byli schopni zchodit svá kila. Zároveň by měla plošina pomáhat také při zlepšení pružnosti, zlepšit krevní oběh, posílit svalstvo a snížit hormon kortizol v těle, který vyvolává stres.

1361543403563

Bohužel výzkumy nejsou schopny přesně určit, zda takto vibrační plošina opravdu funguje a zda stačí tak málo, aby člověk byl schopen spalovat. Některé výzkumy skutečně potvrzují, že vibrace mohou pomoci zchodit kila, díky redukci kalorií a bylo potvrzeno, že cvičení na nich může snížit bolest, zlepšovat rovnováhu a zamezovat řídnutí kostí, ale není vůbec potvrzeno, že vám dá vibrační plošina stejnou efektivitu, jako standartní kardio.

cardio

Pokud tedy chcete mít opravdovou jistotu, že budete efektivně spalovat, měli byste vibrační plošinu spíše vynechat a dát se do opravdového pohybu. Víme, že představa hubnutí bez námahy je lákavá, ale musíme si připustit, že tak to prostě nefunguje. Že nadbytečný tuk půjde pryč jedině společně s naší námahou a vydanou energií.

0,,16049273_303,00

Chce to ještě nějaký čas, než se zjistí, zda vibrační plošiny skutečně fungují. To ovšem zabere ještě mnoho let a do té doby můžete mít díky klasickému pohybu postavu, po které jste vždy snily. Proto se nepouštějte do žádného alternativního způsobu, u kterého není nic jisté a který by z vám dost možná jen tahal peníze. Jděte si raději zaběhat, zacvičit v klidu domova, nebo venku na dece. Uvidíte, že ze sebe budete mít mnohem lepší pocit.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*