Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Endomorf

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Již v minulém díle jsme si prozradili, že každý člověk má rozdílný tělesný typ, který mu určuje, jak by měl přistupovat ke svým cvičebním plánům a i ke svým jídelníčkům. Popsali jsme si nejšťastnější typ a to mezomorfa, kterému stačí minimum tréninku a maximum pohybové aktivity, aby dosáhl perfektně vytvarované postavy.

Dnes se podíváme na endomorfa, tedy tělesný typ, kterému je předurčen celoživotní souboj s nadměrnými tukovými zásobami. Ovšem to nemusí znamenat, že se jedná o člověka nutně obézního. Endomorfové mají také robustnější tělesnou konstrukci a větší svalové partie, takže se z nich mohou velice pohodlně stát opravdu řádní svalovci.

images

Endomorfové jsou od přírody těžší se širokou strukturou kostí. Jejich tukové zásoby jsou větší a mají tendenci se rychle doplňovat a přibývat. Endomorf není nutně obézní, jen jeho postava nehraje svalstvem, ale vždy má vrstvu podkožního tuku. Není však nutně odkázán k tloušťce, stačí jen zatnout zuby a dát ze sebe úplně vše a pak bude vaše postava dokonalá. Berte své tvarování postavy jako výzvu.

endomorf-foto

Základem cvičebního plánu endomorfů je silový trénink, který by měl být cvičen 3krát až 4krát týdně a to kompletně celé tělo. Při silovém cvičení by se měla striktně dodržovat velmi vysoká intenzita a t po celu dobu tréninku se přesným dodržováním pauz pro odpočinek. Zařadit byste měli také tzv. trojsérie, tedy opakování tří cviků hned za sebou bez přestávky. Vhodné je hlavně domácí cvičení a menší kruhové tréninky.

end3

Udržujte množství cviků během tréninku na střední až vysoké hodnotě, tedy 6-9 cviků to v 3-5 sériích. Váš rozsah opakování by měl být od šesti až po deset u hlavních cviků a osm až patnáct u cviků vedlejších. Na konec byste měli zařadit dva až tři metabolické cviky. Nejideálnější jsou metabolické kruhové tréninky, popřípadě tradiční HIIT.

Důležité je svou snahu nevzdat a čekat na výsledky. Ty nepřijdou hned, to vám můžeme prozradit rovnou, ale pokud setrváte a budete vše plnit, tak jak máte a hlavně se pořádně ponoříte i do správného jídelníčku, tuky začnou rychle ustupovat a svalová hmota, která je ukryta hluboko pod nimi se začne ukazovat. Stačí mít jen pevné nervy a dávat svému tělu pořádně zatopit.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*