Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Doplňky stravy: Protein a Gainer

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Ať už cvičíte doma či v posilovně, děláte to hlavně kvůli svalovému růstu, který jde v ruku v ruce s odbouráváním tuků a zvyšováním fyzické výdrže. Již mnohokrát jsme vám říkali, a budeme se opakovat, že celé tajemství nabírání svalstva spočívá ve stravě. Pokud budeme dřít do padnutí, ale pak budeme jíst nesprávně, nedočkáme se výsledků. Jíst správně a tak jak se opravdu má, je ovšem časově dost náročné a celý proces si vyžaduje i dost vyvařování. Pokud tedy nechce časem plýtvat, a chcete potřebné látky přijímat v té nejlepší podobě, pak můžete vyzkoušet doplňky stravy.

Protein
Tím nejdůležitějším jsou proteinové doplňky, tedy přípravky, které zaručí správný přísun bílkovin. Na trhu najdeme nesčetné množství těchto přípravků, které se od sebe liší cenou, chutí, složením a rozpustností. Čím více izolátu, tedy bílkovin v sobě přípravek obsahuje tím méně je chutný a zároveň se zvedá i jeho cena. Vhodné je také zjistit si přesné dávkování, které odpovídá vašemu tréninku. Nejlepší čas pro zařazení proteinu do jídelníčku je ráno ihned po probuzení, tedy asi 30 minut před snídaní. Pak je vhodné protein zařadit 60 minut před zahájením tréninku a do 30 minut po ukončení tréninku. Těsně před spaním není vhodné zařazovat doplněk stravy, ale například odtučněný tvaroh, obsahující kasein, tedy bílkovinu, která se velmi pozvolna uvolňuje. Dávkování proteinu by mělo být do 30g čistého proteinu. Noční dávka by měla obsahovat 40g čistého proteinu.

375x321_protein_shakes_ref_guide

Gainer
Gainer je dalším z přípravků, který je často zařazován hlavně vyznavači fitness a bodybuildery. Jedná se o přípravek obsahující bílkoviny a sacharidy. Díky tomu dodá tělu potřebnou dávku energie, zrychlí proteinovou regeneraci a doplní glykogenové rezervy. Gainer je vhodné zařadit ráno před snídaní, popřípadě jako rychlou snídani. Nejkvalitnější jsou gainery více procentní, tedy ty které obsahují gaineru 20% a více. A poté je gainer vhodné zařadit ihned po ukončení tréninku. Gainer je vhodné dávkovat po tréninku 1g na kilogram tělesné hmotnosti, to znamená při hmotnosti 70 kilogramů, přijmout 100g gaineru s obsahem 70g gaineru ve 100g dávce. U proteinu však často záleží na čtení etikety a neustálém zkoušení, jaká dávky je ideální.

drink-mass-gainer-770x472

To bylo představení dvou základních doplňků, příště se podíváme na další méně oblíbené doplňky, které jsou však také velice důležité a jsou tak někdy neprávem opomíjené.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*