Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Doplňky stravy: doplňky co nás chrání

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Minule jsme si představili některé z doplňků, které nám mohou v našem úsilí tvarování postavy a budování svalstva pomoci. Jak je ovšem známo, posilování, zejména pravidelné a poctivé, může našemu tělu přinášet i některé obtíže, zejména pokud mluvíme o svalstvu, vazivu a kloubech. Je tedy potřeba tělo zásobit takovými látkami, které se pozitivně odrazí na našem zdraví a pomohou tělu překonávat námahu, které jej vystavujeme. Těchto přípravků je celá řada a proto se podíváme na ty nejdůležitější, které naše tělo opravdu potřebuje.

Ochrana svalstva
Abychom zaručili našim svalům naprostou pohodu a připravenost na zvedání těžkých vah, je potřeba doplnit jim potřebné látky, které potřebují. Nejvhodnějším přípravkem pro tento úkol je BCAA, tedy komplex obsahující větvené aminokyseliny, mezi které patří L-Leucin, -L-Isoleucin a –Lvalin. Jsou to Takové aminokyseliny, které se podílejí na tvoření svalové tkáně. V případě, kdy se sval vyčerpá a vypotřebuje energii tvořenou glykogenem, začne odebírat energii právě z těchto aminokyselin. Začne tak v podstatě vysávat sám sebe. Proto je nutné udržet hladinu těchto aminokyselin na nejvhodnější úrovni. Bohužel BCAA jsou ve stravě obsaženy jen velmi málo a tělo není schopno jejich regeneraci zajistit tak rychle, jak by sportovec potřeboval. Proto je jejich doplňování cestou doplňku stravy nezbytné.

reflex_bcaa_500_ct.pdf_-_adobe_acrobat_standard

Samotné BCAA se tedy podílejí na zvyšování kvality a množství svalové hmoty, obnovují sílu a urychlují regeneraci svalstva a podporují novotvorbu svalové hmoty. Fungují zároveň jako ochrana svalstva před poraněním při zvýšené fyzické aktivitě a namáhání. Jsou vhodná také pro osoby, které se snaží zredukovat svou váhu a ochraňují sval před devastací v průběhu snižování váhy. Zároveň také napomáhají spalovat tuky a redukovat tak vaší váhu.

is-protein-powder-necessary

Ochrana kloubů
Je nezbytné, aby bylo chráněno nejen svalstvo, ale také vazivo a klouby a kosti. Při podcenění jejich ochrany může dojít k nejrůznějším poraněním od kloubů, zejména na končetinách, až po páteř. Vše nejefektivněji ochráníme vydatnou zásobou kolagenu, který se v dnešní době doplňuje také o vitamín C, B6 a hořčík. Všechny tyto látky se podílejí na stavbě chrupavky a vaziva a jejich pravidelným doplňováním zaručíme pevnost a flexibilitu těchto částí těla, které jsou při posilování nezbytné. Tyto látky jsou sehnání jak v tekuté, tabletové, tak i sypké formě. Je tedy jen na vás, jaká se vám zdá ta nejlepší.

_vyr_282hYDROLYZOVANY-KOLAGEN-200-G-dóza


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*