Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Cvičení na míči: cviky a rady

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Jedná se o jednu z nejrozšířenějších pomůcek, kterou můžeme vidět v každé druhé domácnosti a která se přesto stává spíše kusem nábytku a prostředkem pro posezení, než cvičební pomůckou. Řeč je o cvičících nafukovacích míčích, které mohou posloužit jako skvělá cvičební pomůcka i pro naše domácí posilování.
Nejspíše se vám také povaluje v obýváku, je terčem her vašich dětí a pořídili jste si ho před dávným časem na radu některého z článků o tom, že pokud na něm budete sedět i počítače, nebo televize, zpěvní se vám záda a břichu a budete šťastní. Velký nafukovací míč z pryže, který hraje všemi barvami, určitě všichni znáte.

images (1)

Tzv. fitness míč představuje cenově dostupnou a hlavně všestrannou cvičební pomůcku, díky které můžeme získat větší stabilitu a rovnováhu, a dokážou také skvěle odbourávat tuky v problémových partiích. Zapotřebí je jen vědět, jak na cvičení na takovémto míči, na jaké partie se zaměřit a co udělat pro to, abychom je co nejefektivněji při našem cvičení zapojili.

shutterstock_74019181-e1361523430984

Největší výhodou tohoto míče je, že je schopen pomoci nám přesně s tou partií, se kterou nejsme určitým způsobem spokojeni. A to ať už je zalitá tukem, nebo jen ochablá. Můžeme ho použít pro tvarování prsních či břišních svalů, ramen, lýtek, hýždí, zadních částí stehen a mnoha dalších míst. My se nyní podíváme na některé efektivní cviky, které můžete do svého denního cvičícího programu zapojit. Uvidíte, že se jedná o cviky zábavné a efektivní.

0710_aspire_jackknife

Trup:
Protažení trupu s míčem je skvělé především na protažení a posílení dolní části zad. Cvik provádíme tak, že se položíme břichem na míč a obalíme ho horní částí těla. Ruce můžeme držet buď za hlavou, nebo si držíme stabilitu přidržováním ze strany míče. Dolní končetiny jsou napnuté a opřené o sem. Postupně a pomalu opakujte zvedání hrudníku od míče a opětovné navracení do “obalení“. V horní pozici je vhodné setrvat několik sekund.exercise-ball-reverse-chest-fly_-_step_2.max.max.v1

Břišní svaly:
Stlačováním míče můžeme skvěle posílit břišní svalstvo. Cvik provádíme tak, že si klekneme před míč, opřeme se o něj předloktím a míč pomalu kutálíme dopředu, než se nám napnou nohy a zase zpět. Cvik provádíme pomalu a pečlivě.

ball-roll-out


Hýždě a zadní strana stehen:

Cvik na tyto partie probíhá tak, že si vezmeme podložku, míč si dáme pod svá lýtka, lehneme si na záda, ruce máme volně na zemi podél těla a zvedneme pánev. V horní pozici navíc sevřeme hýždě, setrváme několik sekund a opět se vracíme do výchozí pozice na zemi. Pokud se v této pozici pouze otočíme, tak že budeme mít tentokráte holeně na klíči, můžeme na něm dělat kliky, kterými posílíme ramena, prsní svalstvo a břicho.

images


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*