Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Cvičení jógy

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Jóga není jen jakési protahování, jak si někdo může myslet. Jóga je filosofický směr vycházející z hinduizmu. Jejím smyslem je získání a udržení tělesné a dušení rovnováhy. V překladu znamená jóga harmonii, rovnováhu, sjednocení. 

Cvičení jógy spočívá v protahování různých částí těla a zaujímání jednotlivých asán, čili poloh. Při správném provozování můžete pomocí jógy nastolit rovnováhu těla a mysli a navodit si dobrou náladu. To je tajemství jógy, která se zaměřuje na komplexní organické zdraví.

Hathajóga

1006-yogaHathajóga je klasická jóga velice prospěšná pro lidské tělo, neboť působí zároveň na fyzické zdraví, psychickou rovnováhu i duševní rozvoj. Důležité je dokonalé soustředění a maximální výdrž v jednotlivých polohách. Správná meditace a dýchací technika dokáží odvrátit pozornost cvičícího od všech okolních vjemů a naučit ho soustředit se. Dlouhodobým cvičením lze dosáhnout komplexního ozdravování celého organismu. Jednotlivé pozice ovlivňují svaly a klouby, dýchací cvičení masírují, posilují a prokrvují vnitřní orgány.

 

Účinky jógy na zdraví

  • řeší svalové disbalance

  • pomáhá ke správnému držení těla

  • upravuje dýchací potíže

  • pomáhá stabilizovat stav při roztroušené skleróze

  • kladně působí při srdečních a očních onemocněních

 yoga

Cvičení jógy

yoga-1Jóga představuje hlavně ladnost a uvolněnost pohybů, cvičení bez bolesti a výdrž v jednotlivých pozicích. Stlačováním určitých částí těla působíme, že do ní neproudí krev. Po několika vteřinách tuto část uvolníme a příval čerstvé prokysličené krve zalije celý orgán a nárazová vlna odplaví usazeniny a nečistoty.

Provádění cviků bez odborných znalostí či bez dozoru může ovšem někdy spíše uškodit. Rozhodně se jóga nedoporučuje pro jedince s psychickými poruchami.

Rovněž může být nebezpečná v případech, kdy při zaujímání pozice nerespektujeme vlastní hranice pohybu a nepřestaneme při bolestivých pocitech. Provozovat jógu jako módní přechodnou záležitost nemá žádnou cenu. Musí se jednat o celoživotní potřebu.

Jak a kde začít

groupNejlepším způsobem je obrátit se na některou zavedenou jógovou organizaci, nebo se informovat přímo u České akademie jógy. Začít lze ovšem i doma, internet je plný návodů a instruktážních videí. Nejlépe se všem jóga učí s ostatními, proto je v hodné navštívit specializovaný kurz a cvičit ji se skupinou.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*