Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Co nesmí při cvičení chybět?

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

V následujícím článku se budu zabývat věcmi, které byste si měli pořídit při každém cvičení.
Voda

Je nezbytnou podmínkou pro život a stejně tak i pro růst svalů, proto ji nezapomeňte během tréninku průběžně doplňovat. Pokud jste v silné psychické zátěži, vaše tělo se zbavuje vody, hlavně ve formě potu a proto je třeba svaly a také celé tělo převodním. Pokud se ptáte kolik vody byste měli pít, existuje na to jednoduchá rovnice: 1 hodina aktivního tréninku = 1 litr čisté vody.
Motivace a chuť

Snad nejnutnější podmínkou pro cvičení jako takové je motivace. Největším paradoxem je, že je to podmínka, která je zcela zdarma a přece mnohým z nás chybí. Pokud jdete cvičit s tím, že si odcvičíte a jdete pryč, abyste si mohli dát záznam do deníku, tak vám na rovinu řeknu – nechoďte tam. Jednak zvyšujete riziko úrazu a za druhé cvičíte z donucení, což produkuje nesprávný rozsah pohybu a nesprávné provedení cviků. To ale neznamená, že pokud budete příště trošku unavený, že nepůjdete cvičit. Třeba se správně naladit a jít do toho naplno. Nehledejte důvody proč ne, snažte se najít řešení proč ano.
Hudba

Příjemně pozitivní hudba dodá hodně motivace a chuti cvičit. Do nedávná jsem cvičil bez hudby, jen tak „naprázdno“ a bavilo mě to mnohem, mnohem méně než nyní s hudbou. Dodává spoustu pozitivní energie a chuti, proto byste si před tréninkem měli vybrat ten správný playlist a jít do toho s chutí a zejména hudbou.
Partner

Není to nezbytné a také to doslova nesplňuje název článku „nesmí“. Řekl bych, že to je volitelná položka, ale lepší ho mít jako nemít. Držení nohou, položení činky, nakládání závaží, posouvání podložky – to jsou všechno aktivity, s nimiž vám váš cvičící partner může pomoci. Osobně si myslím, že cvičení ve dvojici má mnoho výhod (v trojici ne, protože to už víc mluvíte jak cvičíte, ve čtveřici je to horší, a tak dále). Například se můžete navzájem motivovat, porovnávat si výsledky, co vás bude ještě více nabuzuje k dalším pokrokem.
Tenisky

Tenisky by při cvičení neměly chybět, ať už cvičíte s činkami nebo bez. Tvoří pevný základ při jakémkoliv cviku a stejně snižují pravděpodobnost úrazu jako jsou drobné zlomeniny, odřeniny nebo naražené prsty, či paty. Je třeba si vybrat ty správné, což platí i o oblečení, měli byste mít volné ruce i nohy (doporučuji tílko a kraťasy).
Poctivá rozcvička

Ať už trvá váš trénink deset minut nebo hodinu, třeba si před každým dát pořádnou rozcvičku celého těla, která by neměla být kratší než pět minut. Nepodceňte to, protože může dojít ke zranění a vaší absenci cvičení na delší dobu, proto na ni nezapomínejte a dělejte ji pořádně, je to nejdůležitější součást tréninku (na co mnozí zapomínají).

Toto vše podle mě patří k nezbytným podmínkám cvičení. Doufám, že vám tento článek pomohl a příště už budete vědět, co si máte na cvičení pořídit.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*