Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Chia semínka vás vykopnou do vesmíru

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Šalvěj Hispánská, která je momentálně známá především díky svým chia semínkům se těší velké přízni? Proč? Jedná se o jakousi super potravinu, která má v sobě tolik energie, že by vás dokázala vystřelit do vesmíru.

Hlavní předností těchto semen je jejich vysoký obsah vápníku, železa a hořčíku, které jsou několikanásobně vyšší než u potravin, které kvůli těmto látkám tak rádi konzumujeme. Chia semena byla velmi dobře známá především Aztékům. Ti jimi vybavovali své běžce a válečníky. Jedna hrst těchto semen vydržela válečníkovy na celý den. Taková zásoba energie se v nich nachází. Ovšem nebyly používány jen jako potrava. Byly využívány i jako platidlo a tak se staly nedílnou součástí náboženských rituálů. U nic se věřilo, že dotyčnému dávají nadlidskou sílu.vykupto_chia_w02

Tu budete mít také, pokud se naučíte tato kouzelná semínka konzumovat, a to nejlépe ke snídani. Naleznete v nich totiž celé spektrum látek důležitých pro správnou činnost organismu. Vápník je nezbytný pro správnou strukturu kostí a kompletně celého pohybového aparátu. Navíc jejich konzumace snižuje výskyt osteoporózy. Krom podstatného množství vápníku v semenech nalezneme také hořčík, fosfor, zinek, draslík a železo. Tyto prvky jsou základními kameny mnohých enzymů, hormonů a ovlivňují práci endokrinního systému.chia

V praxi to znamená, že bychom měli chia semínka zařadit do svého jídelníčku co nejdříve. Doporučujeme je míchat do svých snídaní připravovaných na sladko i na slano, protože chuť chia semen je nevýrazná až nulová. Nejlepší je však přidávat je do pečiva či do salátů a smoothie. Pokud je necháte trochu nabobtnat ve vodě, uvidíte, že mohou sloužit i jako skvělé pojivo například do proteinových nápojů, které jsou více ředěné. Nebojte se poznávat nové věci a zkuste chia semena.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*