Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Čas cvičení je tu

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Pokud se rádi informujete o tom, co všechno musíte udělat pro to, abyste měli štíhlé a svalnaté tělo, zaručeně se dočtete to, že 70% úspěchu tvoří správný jídelníček a cvičení se na celém výsledku podílí jen z 30%. Samotný jídelníček si můžete velmi snadno sestavit a řídit se jím, ale jak často tedy vlastně máte cvičit, abyste splnili oněch 30%?

Pokud to myslíte se cvičením vážně, měli byste se řídit zásadami, které stanovil Edward Laskowski z americké výzkumné a vzdělávací organizace Mayo clinic. Mezi jeho cvičební zásady patří:

Aerobní cvičení
Aerobnímu cvičení by mělo během týdne připadnout nejméně 150 minut při mírné aerobní aktivitě a nejméně 75 minut týdně intenzivní aerobní aktivitě. Fantazii se samozřejmě meze nekladou, a proto je možné obě aktivity nejrůzněji kombinovat a prostřídávat. Důležité je však nezapomenout, že by měly být rozvrženy do celého týdne.

480s

Silový trénink
Klasické posilování by mělo být součástí týdne alespoň 2x. S tím, že během dvou tréninků procvičíte celé tělo. Vhodný je tedy nějaký kruhový trénink, či dvoufázový trénink. Žádné další speciální určení času stráveného posilováním není dáno.

fitness_training

Jaký trénink zařadit
Do mírné aerobní aktivity můžete teď na zimu zahrnout například i odmetání sněhu, chůzi se psem, plavání či jen rychlou chůzi. Do sekce intenzivnějšího aerobního cvičení patří určitě běhání či aerobik. Do posilovací fáze můžeme započítat návštěvu posilovny, horolezectví, ale i těžší práce například na zahradě či na stavbě.

Vašim hlavním cílem by mělo být věnovat se fyzické aktivitě alespoň 30 minut každý den. Pokud však budete chtít opravdu zhubnout, či tvarovat své tělo, bude se muset tato doba minimálně zdvojnásobit. Pokud budete cvičit minimálně 300 minut týdně, zlepší se minimálně vaše zdraví a váš pocit ze sebe sama.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*